piątek, 28 lutego 2020 10:54

Limanowa. Gorąca atmosfera na spotkaniu z prezydentem

Autor Marzena Gitler
Limanowa. Gorąca atmosfera na spotkaniu z prezydentem

Tysiące mieszkańców Limanowszczyzny spotkało się wczoraj z prezydentem Andrzejem Dudą, który odwiedził Limanową w ramach swojej kampanii DUDA2020.

Spotkanie zorganizowano w hali sportowej ZSTiO w Limanowej. Prezydent pojawił się ok. godz. 18:30. Na jego przyjazd wraz z mieszkańcami, którzy byli na sali i przed nią, oczekiwali partamentarzyści z Limanowszczyzny i samorządowcy, z marszałkiem małopolskim Witoldem Kozłowskim na czele. Nie zabrakło starosty limanowskiego Mieczysława Urygi i związanych z PiS radnych.

🎥 Spotkanie z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy w #Limanowa. #DUDA2020 🇵🇱

Gepostet von Andrzej Duda am Donnerstag, 27. Februar 2020
Człowiek tęskni, ciągnie go tutaj, żeby wrócić i jeszcze raz zobaczyć, żeby odetchnąć tym powietrzem Sądecczyzny i Limanowej, pojechać do swojego Starego Sącza. Ale tu, w Limanowej, czy się jedzie od Mszany Dolnej przez Gruszowiec, czy od Nowego Sącza przez Wysokie, widać Polskę – powiedział Andrzej Duda. - To jest coś tak wspaniałego, że aż chce się żyć, jak się tutaj przyjedzie – mówił prezydent.

Po przemówieniu był czas na wspólne zdjęcia i uściski rąk z Głowa Państwa.

📸📷 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z Mieszkańcami #Limanowa. #DUDA2020 🇵🇱

Gepostet von Andrzej Duda am Donnerstag, 27. Februar 2020

Po spotkaniu Andrzej Duda zamieścił podziekowanie dla mieszkańców na Twitterze.

Warto przypomnieć, że w powiecie limanowskim wyborach prezydenckich w 2015 roku w drugiej turze na Andrzeja Dudę zagłosowało 46490 osób - 80,19% wszystkich głosujących 24 maja, a i w pierwszej turze miał już 61,72%. W ostatnich wyborach parlamentarnych do Sejmu na PiS zagłosowało tu 71,82% wyborców, a 71,75 % na kandydata PiS w wyborach do Senatu.  

foto: Andrzej Duda - strona na Facebooku

Limanowa - najnowsze informacje