wtorek, 10 listopada 2020 11:44

Limanowa: Mężczyzny nie przyjęto na SOR, bo nie miał testu na koronawirusa. Zmarł wracając do domu

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa: Mężczyzny nie przyjęto na SOR, bo nie miał testu na koronawirusa. Zmarł wracając do domu

50-letni mieszkaniec Limanowszczyzny zgłosił się na SOR z poważnymi problemami z oddychaniem. Przyjęty jednak nie został, a powodem był brak … testu na koronawirusa. Mężczyzna zmarł w drodze do domu. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Sprawę opisuje portal limanowa.in. 50-letni mężczyzna zgłosił się na limanowski SOR w poniedziałek, wczesnym rankiem. Powodem były problemy z oddychaniem i duszności. Mężczyzna został jednak odesłany do domu, ponieważ nie posiadał wyniku testu w kierunku koronawirusa. Podczas powrotu stan 50-latka znacznie się pogorszył. Wezwano karetkę oraz podjęto reanimację. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Sprawę wyjaśnia dyrekcja placówki. Do tej pory wiadomo, że mężczyzna nie został ujęty w ewidencji szpitalnej. Zlecono także zabezpieczenie monitoringu. Dyrekcja poinformowała, że czeka na wyjaśnienia lekarza, który pełnił w poniedziałek dyżur na SOR i odmówił przyjęcia pacjenta.

Policjant Wojciech Matras w ciężkim stanie. Potrzebne osocze ozdrowieńców
Nadkom. Wojciech Matras z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie potrzebuje pomocy. Pochodzący z Limanowej policjant choruje na COVID-19 [/informacje/koronawirus]. Jego stan jest ciężki. Do pomocy niezbędne jest osocze ozdrowieńców. Problemem jest rzadka grupa krwi. -Nasz Przyjaciel nadkom. Wojcie…

Co ciekawe, w szpitalu wydzielonych jest kilkanaście łóżek dla pacjentów, którzy zgłaszają się z poważnymi objawami koronawirusa, ale nie posiadają jeszcze testu.

fot. pacjent.gov.pl

Limanowa - najnowsze informacje