wtorek, 16 marca 2021 11:42

Limanowa. Remont najbardziej kolizyjnego skrzyżowania przesunięty. Na kiedy?

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Remont najbardziej kolizyjnego skrzyżowania przesunięty. Na kiedy?

Prace związane z przebudową drogi krajowej nr 28 w obrębie ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej miały rozpocząć się w połowie marca. Jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście zastąpione miało zostać przez rondo. Jego przebudowa została jednak przesunięta.

- Inwestycja ruszy po Świętach Wielkanocnych. Roboty związane z realizacją zadania przesunięto na początek kwietnia, by nie powodować dodatkowych utrudnień w ruchu w okresie świątecznym – informuje Urząd Miasta w Limanowej.

Rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania początkowo planowane było na połowę marca, jednak zważając na utrudnienia jakie wiązać się będą z realizacją prac, podjęta została decyzja o przesunięciu inwestycji o dwa tygodnie, tak by w czasie Wielkanocy kierowcy uniknęli dodatkowych utrudnień. Zważając na duże natężenie ruchu na miejscu realizacji inwestycji roboty wykonywane będą pod ruchem wahadłowym, co oznacza spore utrudnienia.

To już jest dramat! Zamiast karetki do pacjenta wysłano straż pożarną. Czy jest rozwiązanie?
Niektóre szpitale zostaną w najbliższym czasie przekształcone na covidowe. Wśród nich ten w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie liczba łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa wzrośnie do 200. Analogiczne działania mają być etapami rozwijane w szpitalach w Proszowicach i Limanowej.

W efekcie realizowanej inwestycji w miejscu obecnego skrzyżowania powstanie owalne rondo obejmujące wloty czterech ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej. Na podstawie porozumienia zawartego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Miasto Limanowa jest tzw. inwestorem zastępczym dla zadania – samorząd zajął się przygotowaniem dokumentacji projektowej inwestycji, projektu budowlanego i wykonawczego, nabył nieruchomość oraz przeprowadził postępowanie przetargowe, gdzie wyłoniony został wykonawca zadania – Spółka „ZIBUD” z Kamienicy. Realizację prac wraz z nadzorem inwestorskim sfinansuje natomiast GDDKiA.

- Inwestycja, wskutek której jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście zastąpi rondo, spowodować ma poprawę płynności oraz zwiększenie bezpieczeństwa w organizacji ruchu - dodaje samorząd.

fot. UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje