wtorek, 23 marca 2021 11:37

Limanowski szpital zapowiada zniszczenie dokumentacji medycznej pacjentów

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowski szpital zapowiada zniszczenie dokumentacji medycznej pacjentów

Szpital Powiatowy w Limanowej zniszczy dokumentację medyczną pacjentów. Chodzi o te osoby, które były leczone na oddziałach szpitalnych w 1998 roku.

Szpital Powiatowy w Limanowej informuje, iż zgodnie z Ustawą z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i rzeczniku Praw Pacjenta Rozdział 7 art.29 oraz §75 Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania z dnia 9 listopada 2015 roku planowane jest zniszczenie historii chorób pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych z 1998 roku.

Osoby zainteresowane uzyskaniem indywidualnej wewnętrznej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia mogą odebrać dokumentację po uprzednim złożeniu pisemnego wniosku w kancelarii Szpitala.

- Odbiór dokumentacji możliwy jest po osobistym wstawiennictwie w Archiwum tut. Szpitala i okazaniu dowodu tożsamości. Zniszczenie ww. dokumentacji medycznej nastąpi w terminie 1 miesiąca licząc od daty publikacji komunikatu – informuje dyrekcja szpitala.

To już jest dramat! Zamiast karetki do pacjenta wysłano straż pożarną. Czy jest rozwiązanie?
Niektóre szpitale zostaną w najbliższym czasie przekształcone na covidowe. Wśród nich ten w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie liczba łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa wzrośnie do 200. Analogiczne działania mają być etapami rozwijane w szpitalach w Proszowicach i Limanowej.

fot. ilustracyjne/pixabay

Limanowa - najnowsze informacje