sobota, 19 grudnia 2020 15:31

Limanowskie Centrum dla Seniorów jest już niemal gotowe. Kiedy pojawią się pierwsi pacjenci?

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowskie Centrum dla Seniorów jest już niemal gotowe. Kiedy pojawią się pierwsi pacjenci?

Zbliża się termin zakończenia prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 czerwca 2021 roku.

-Historyczna inwestycja naszego szpitala po kilkunastu miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych jest już bliska zakończenia. Następnie rozpoczną się procedury odbioru przez inspekcje oraz służby, by za kilka miesięcy mogła już w pełni służyć pacjentom z Ziemi Limanowskiej i nie tylko – informują władze powiatu limanowskiego.

Prace budowlane są już na ukończeniu. W większości pomieszczeń zakończono między innymi prace glazurnicze i malarskie. Obecnie montowane są elementy wyposażenia tak jak np. panele przy łóżkowe, czy elementy wykończenia sal i łazienek.

-Jestem zadowolony, że prace, mimo trwania pandemii i sytuacji w naszym kraju, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Już niedługo po Nowym Roku rozpoczniemy rekrutację personelu do nowo utworzonego Limanowskiego Centrum dla Seniorów. Cieszę się że ta historyczna inwestycja naszego szpitala zmierza ku końcowi i już niedługo starsi pacjenci z naszego powiatu będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną i godne warunki leczenia oraz rehabilitacji -  podkreśla dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej dr Marcin Radzięta.

Umowa na realizację robót podpisana została 13 maja 2019 roku. Już w czerwcu 2019 rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Inwestycja, która polegała na przebudowie i rozbudowie oraz nadbudowaniu o dwie kondygnacje istniejącego od kilku lat nowego budynku Bloku Operacyjnego szpitala, budziła i budzi duże zainteresowanie mieszkańców Limanowej i powiatu limanowskiego. Podczas prowadzonych prac wzmocniono fundamenty dotychczasowego budynku bloku operacyjnego, obłożono żelbetowe słupy płytami ogniochronnymi w poziomie piwnic i parteru, dobudowano szyb windowy oraz nadbudowano budynek o dwie nowe kondygnacje.

Po zakończeniu wszystkich prac budowlano – urządzeniowych nastąpi stopniowe wyposażanie oddziału i poradni w niezbędny specjalistyczny sprzęt. Jeżeli przetargi na sprzęt oraz wyposażenie będą rozstrzygane we właściwych terminach, a sytuacja epidemiczna w kraju nie zakłóci planowanych działań to już w drugiej połowie roku 2021 pierwsi pacjenci zostaną przyjęci na nowo powstały oddział leczenia seniorów w szpitalu.

Docelowo w ramach oddziału geriatrycznego będą 64 łóżka dla pacjentów. Dodatkowo będzie funkcjonować poradnia geriatryczna bardzo potrzebna w coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie naszego kraju i regionu.

inf./fot. Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje