czwartek, 25 marca 2021 08:17

Lockdown coraz bliżej. Kiedy dowiemy się co nas czeka na święta?

Autor Marzena Gitler
Lockdown coraz bliżej. Kiedy dowiemy się co nas czeka na święta?

Zamknięte żłobki, przedszkola, a może i kościoły? Wzrost zakażeń koronawirusem i rekomendacje Rady Medycznej przy premierze wkazują na wprowadzenie w Polsce całkowitego lockdownu na najbliższe dwa tygodnie. Kiedy poznamy decyzje rządu?

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w czwartek zostaną przedstawione nowe obostrzenia. W środę wieczorem odbyło się spotkanie Rady Medycznej, która zarekomendowała wprowadzenie kolejnych ograniczeń.

- Rozważana jest kwestia żłobków i przedszkoli. Rada była zgodna, że lockdown powinien być mocniejszy. Jeśli z danych wynika, że obecnie młodsze dzieci wyraźnie częściej się zakażają i mogą być źródłem choroby swoich rodziców i dziadków, to żłobki i przedszkola będą zamknięte – poinformowała w rozmowie z TVN24 Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej.

Rząd rozważa jednak jeszcze tę kwestię. Niewykluczone, że opieka nad najmłodszymi dziećmi pozostanie dostępna dla pracowników medycznych i diagnostów.

Marczyńska poinformowała, że Rada wskazywała, iż powinny zostać wprowadzone ograniczenia w liczbie wiernych w kościołach. Rada sugerowała nawet ich całkowie zamknięcie.

Kiedy poznamy ostateczne decyzje? Piotr Müller, rzecznik rządu poinformował, że konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego  dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego odbędzie się dziś o 11:00. Informację przekażemy też na naszym portalu.

Polska

Polska - najnowsze informacje