piątek, 23 lipca 2021 06:38

Lodówkowi złodzieje zaatakowali w Tarnowie. Wśród nich 14-latek

Autor Aleksandra Tokarz
Lodówkowi złodzieje zaatakowali w Tarnowie. Wśród nich 14-latek

Na przełomie czerwca i lipca na terenie Tarnowa doszło do kilku włamań. Przedmiotem kradzieży były … zimne napoje, przechowywane w lodówkach, ustawionych przy kioskach z prasą. Włamywacze są już w rękach policji. Wśród nich 14-latek.

- Nieznany sprawca, wyrywając zabezpieczenie drzwi, skradł różnego rodzaju napoje na kwotę niemalże 1000 złotych w jednym przypadku i ponad 660 złotych w drugim. Lodówki były ustawione w dzielnicy Gumniska i przy ul. Klikowskiej. Zgłoszenia trafiły do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie zajęli się nimi policjanci pionu kryminalnego – tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Po kilku dniach sprawcy byli już w rękach policji. W skład złodziejskiej szajki wchodziło dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, a także nieletni 14-latek. Wszyscy przyznali się do włamania i kradzieży napojów. - Dodatkowo, policjanci podczas przeszukania u jednego z nich odnaleźli skradziony z terenu miasta rower, który został odzyskany i przekazany właścicielowi - dodaje rzecznik.

Młodzi mieszkańcy Tarnowa usłyszeli w sumie po 4 zarzuty, dwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dorośli będą odpowiadać przed tarnowskim sądem.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem rodzinnym.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje