poniedziałek, 27 marca 2023 10:07

Ma pozbyć się seryjnych podpalaczy na dobre. Nowy "policjant" ma na to sposób

Autor Patryk Trzaska
Ma pozbyć się seryjnych podpalaczy na dobre. Nowy "policjant" ma na to sposób

W ostatnim tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przy użyciu drona kontrolowali w kilku miejscach rejon powiatu gorlickiego. Nowy "policjant" ma zapobiegać podpaleń łąk i pozostałości roślinnych.

W okresie wiosennym często dochodzi do podpaleń suchych traw i pozostałości roślinnych, co niesie ze sobą duże zagrożenie pożarowe, a niejednokrotnie zagrożenie życia i zdrowia osób. Niektórzy mówią już o "modzie" na wypalanie traw.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach do kontroli terenów narażonych na podpalenia i tam, gdzie w przeszłości dochodziło do częstych podpaleń używają w codziennej służbie drona do kontroli takich miejsc i wykrywania sprawców podpaleń.

Jak podkreślają funkcjonariusze mogą oni ze znacznej odległości jednocześnie kontrolować duży obszar terenu. Ponieważ dron porusza się właściwie bezgłośnie i posiada bardzo dobrą kamerę daje duże możliwości w zakresie ujawniania osób dopuszczających się nie tylko podpaleń, ale także innych naruszeń przepisów prawa.

Policjanci zapowiadają, że tego rodzaju działania będą prowadzone systematycznie na terenie powiatu gorlickiego, aby zapobiegać podpaleniom, a także aby wspomóc innych funkcjonariuszy w związku z ujawnianiem osób mogących dopuszczać się podpaleń łąk i pozostałości roślinnych w sezonie wiosennym.

inf./fot./video - KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje