poniedziałek, 21 marca 2022 11:54

Makabryczne odkrycie w Zaczarniu. Znaleziono zwęglone ciało mężczyzny

Autor Katarzyna Jamróz
Makabryczne odkrycie w Zaczarniu. Znaleziono zwęglone ciało mężczyzny

Po ugaszeniu palących się traw w rejonie drogi technicznej autostrady A4 w Zaczarniu (gmina Lisia Góra, powiat tarnowski) strażacy ujawnili zwłoki. Trwają szczegółowe badania, które wskażą przyczynę śmierci oraz pozwolą na identyfikację mężczyzny. Śledczy wstępnie wykluczyli działanie osób trzecich.

W sobotnie popołudnie (19 marca) tuż przed godziną 16:00 po raz kolejny zawyły syreny alarmowe w tarnowskiej straży pożarnej, która wyjechała do pożarów trawy, tym razem w rejonie Zaczarnia.

– Po ugaszeniu pożaru, podczas sprawdzania wypalonego terenu, strażacy odnaleźli zwęglone ciało. Na miejscu pojawili się powiadomieni policjanci, a następnie prokurator, który nadzorował czynności dochodzeniowe. Odnalezione zwłoki, nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Wstępnie śledczy wykluczyli działanie osób trzecich

– informuje policja.

Ciało zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala, w celu przeprowadzenia szczegółowych badań genetycznych, które pozwolą na identyfikację oraz wskażą przyczynę śmierci. Czynności wykonują policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Do działań zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Tarnów Zaczarnie zwłoki straż pożarna tragedia wypadek
Makabryczne odkrycie w Zaczarniu. Znaleziono zwęglone ciało mężczyzny/ Fot.: KMP Tarnów

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje