sobota, 19 czerwca 2021 06:52

Maków Podhalański: Policja szuka kosza

Autor Mirosław Haładyj
Maków Podhalański: Policja szuka kosza

Komisariat Policji w Makowie Podhalańskim prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie kradzieży kosza na odpady, której nieznany sprawca dokonał w okresie od 31 maja do 1 czerwca w miejscowości Maków Podhalański. Kosz ten umieszczony był przy drodze gminnej prowadzącej przez Makowską Górę do miejscowości Jachówka. Kosz wykonany był z metalowej beczki koloru czarnego, z umieszczonym graffiti z wizerunkiem rowerzystów. Wartość takiego kosza to około 725,00 zł.

Inicjatywa wykonania tego typu koszy na odpady pochodzi od Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Makowskiej, którego członkowie własnymi siłami pozyskali 200 litrowe, metalowe beczki po farbie, które po oczyszczeniu zostały wylakierowane, a następnie na każdej został umieszczony akcent nawiązujący do charakterystycznych miejsc i wydarzeń związanych z Makowską Górą. Miał służyć społeczeństwu i być rozwiązaniem problemu piętrzących się wokół drogi i w lesie śmieci, natomiast został skradziony.

Osoby posiadające jakąkolwiek informację na temat skradzionego kosza proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim pod nr tel: 47 83 28 350.

– Bądźmy odpowiedzialni, szanujmy cudzą pracę i trud, dbajmy o przyrodę!

– apelują policjanci.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje