poniedziałek, 9 maja 2022 11:53

Małe mieszkanie – jak je urządzić?

Autor Artykuł sponsorowany
Małe mieszkanie – jak je urządzić?

Małe metraże mieszkań są teraz zjawiskiem bardzo powszechnym, przede wszystkim dzieje się to ze względu na ceny, które dynamicznie idą w górę, tak naprawdę cały czas. To sprawia, że pytanie ,,Jak urządzić małe mieszkanie?’’ jest teraz coraz częściej zadawane. Sprzedawane, a także wynajmowane mieszkania są zdecydowanie mniejsze, niż były kiedyś. Dobrym przykładem tego są mikrokawalerki, które są zjawiskiem niedorzecznym, jednak niestety istniejącym. Rozwiązanie to stało się niezwykle popularne w ostatnim czasie. W tym tekście nie będziemy jednak zajmować się samym w sobie bytem mikrokawalerek, a tym, w jaki sposób urządzić małe wnętrza, aby wydawało się większe optycznie. Dobrze przemyślane ułożenie pomieszczeń może sprawić, że niewielki metraż nie będzie stanowił dla mieszkańca dużego problemu, co więcej, będzie przestrzennie i przytulnie, co zdecydowanie jest ogromnym atutem. Sprawdź, jakie sposoby będą najlepsze, aby małe mieszkanie wyglądało na większe, a tym samym tworzyło niepowtarzalny klimat, o który ciężko jest w większych przestrzeniach!

A może by tak… połączyć pomieszczenia?

Nieważne czy jest to niewielkie mieszkanie od dewelopera w centrum Warszawy, czy ogromny dom na przedmieściach, łączenie pomieszczeń zawsze jest dobrym pomysłem. Jest to niezwykle często stosowany przez ludzi zabieg i nie ma się co oszukiwać, wygląda fenomenalnie. Najczęstszym wariantem jest tu oczywiście łączenie kuchni z salonem lub też salonu z korytarze. Oprócz tego, zdarza się, że kuchnia jest połączona z salonem i korytarzem jednocześnie. Spotkać się można również z opcją, w której wszystkie te pomieszczenia są ze sobą połączone, a do tego jeszcze sypialnia, która oddzielona jest jedynie szklaną ścianą, zasłoniętą zasłonami, jest to bardzo efektowny sposób, wygląda dobrze w każdym przypadku. Wszystko to pozwoli powiększyć przestrzeń nie tylko optycznie, im więcej ścian, tym mniej miejsca jest, dlatego też zaoszczędzić to może wiele miejsca. Kolejnym atutem jest tutaj fakt, że dzięki temu w pomieszczeniu może znajdować się znacznie więcej światła naturalnego, co z pewnością jest potrzebne, jeśli chodzi o małe przestrzenie.

Jak optycznie zwiększyć łazienkę?

Jeśli już mieszkania mają niewielki metraż, zazwyczaj jest tak, że rozmiary łazienek są niemalże mikroskopijne. Jak w takim razie urządzić łazienkę, aby było w niej wystarczająco dużo miejsca na wszelkie niezbędne tam urządzenia? Zamiast wanny najlepiej będzie Ci zdecydować się na prysznic, gdyż zajmie on znacznie mniej potrzebnej Ci na inne rzeczy przestrzeni. Brodzik również jest zbędny w tym przypadku, równie dobrze sprawdzi się natrysk z odpływem liniowym, tym samym zajmując mniej miejsca oraz dając ładniejszy efekt. Pamiętaj o tym, aby nie stawiać wszystkiego w jednym miejscu, da to efekt odwrotny do pożądanego, odstępy powinny zostać zachowane. Lepszym wyjściem będzie, jeśli z czegoś zrezygnujesz albo po prostu wybierzesz mniejszy rozmiar potrzebnego Ci wyposażenia, tym samym nie będziesz miał w swojej łazience wrażenia ciasnoty.

Inne sposoby na optyczne zwiększenie przestrzeni

Paleta kolorystyczna nie daje Ci w tym przypadku pełnego zakresu wyboru, przede wszystkim zrezygnuj tutaj z ciemnych kolorów, te wyraziste również sprawdzą się dosyć kiepsko. Jasne i neutralne, a w szczególności biele i szarości nadadzą wnętrzu przestrzenności. Powierzchnia podłogi i ścian powinna być dosyć jednolita. Nie obawiaj się też dużych płytek, sprawdzą się one dobrze, pod warunkiem, że nie będą ozdobione fantazyjnymi wzorami oraz będą położone bezfugowo. Jeżeli zdecydujesz się na połączenie pomieszczeń, tak jak zostało to wyżej zasugerowane, powinny być one wyłożone tym samym materiałem, tak aby wszystko tworzyło ładną, przestrzenną całość.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje