wtorek, 20 września 2022 07:51

Małopolska Noc Naukowców 2022 – czyli naukowy spektakl dla małych i dużych

Autor Artykuł zewnętrzny
Małopolska Noc Naukowców 2022 – czyli naukowy spektakl dla małych i dużych

W piątek 30 września, już po raz szesnasty, w całej Małopolsce będziemy obchodzić święto nauki. Małopolska Noc Naukowców - bo o niej mowa jest też częścią Europejskiej Nocy Naukowców (European Researchers’ Night), a jej celem jest promocja oraz popularyzacja nauki i osiągnieć europejskich uczonych w społeczeństwie. To właśnie te założenia sprawiły, że program jaki przygotowali partnerzy MNN porusza najbardziej istotne kwestie naszych czasów, a zarazem jest atrakcyjny i przyjazny dla odbiorcy, którym są przede wszystkim dzieci.

W tym roku Małopolska część będzie odbywać się w 8 miastach, gdzie ok 40 instytucji naukowych przygotowało ponad 2 000 wydarzeń. Każde z nich ma zaciekawić młodych Małopolan pracą naukowców oraz pokazać, że nauka może być fascynująca.

Tegoroczną ideą Małopolskiej Nocy Naukowców jest hasło: „Naukowcy a wyzwania współczesnego świata”. To sformułowanie towarzyszyło naukowcom z małopolskich ośrodków badawczych, uczelni i firm B+R w przygotowywaniu programu.
Zapraszamy wszystkich Małopolan oraz dzieci, młodzież i ich opiekunów spoza regionu na noc pełną inspiracji, wiedzy, ale także zabawy. O czy szumi las, jak zaprojektować robota czy chemiczne eksperymenty zamknięte w szkle, to tylko niektóre propozycje przygotowane na tegoroczne naukowe święto. Ponad 750 naukowców i 1200 studentów z prawie 120 kół naukowych. Łącznie to ponad 2000 aktywności. Wszystko czeka na „naukowo pozytywnie zakręconych” uczestników 🚶‍♀🚶‍♂😄 już 30 września.  Więcej na: https://nocnaukowcow.malopolska.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka