poniedziałek, 22 sierpnia 2022 10:50

Małopolska. Znasz tego mężczyznę? Okradł plebanię

Autor Katarzyna Jamróz
Małopolska. Znasz tego mężczyznę? Okradł plebanię

Parafia św. Małgorzaty w Dębnie na swoim profilu na Facebooku zamieściła informację o tym, że podczas niedzielnej mszy świętej na terenie plebanii doszło do kradzieży.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 sierpnia) w Dębnie (powiat brzeski). Podczas niedzielnego nabożeństwa, pod plebanią pojawił się złodziej, który postanowił włamać się do budynku. Co ciekawe, mężczyzna dopuścił się kradzieży nie zasłaniając twarzy... Być może liczył na to, że na terenie plebanii nie ma monitoringu i zostanie niezauważony, a całe przewinienie ujdzie mu płazem. Nic bardziej mylnego. Kamery zarejestrowały twarz złodzieja, a o sytuacji została powiadomiona policja.

– Wczoraj w godzinach popołudniowych, około godziny 17:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na plebanii doszło do włamania. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że sprawca wszedł do budynku i dokonał kradzieży pieniędzy. Policja dysponuje wizerunkiem sprawcy i ustalana jest jego tożsamości. Czynności operacyjne trwają

– powiedziała w rozmowie z Głos24, oficer prasowa KPP w Brzesku - asp. sztab. Ewelina Buda.

Księża w zamieszczonym na Facebooku poście zwrócili się z prośbą do uczestników nabożeństwa, którzy zostawili samochody pod plebanią lub na parkingu, o sprawdzenie wideo rejestratorów. Dzięki temu udało się ustalić numery rejestracyjne pojazdu, którym poruszał się sprawca wykroczenia.

Przypomnijmy, że za włamanie z kradzieżą mężczyźnie grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Nie pozdrawiamy Pana który odwiedził dziś naszą plebanię o godzinie 16.04, i zabrał nie swoje rzeczy, natomiast na...

Opublikowany przez Parafia Św Małgorzaty w Dębnie Niedziela, 21 sierpnia 2022

Fot. Wikimedia Commons/Edycja własna

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka