czwartek, 30 listopada 2023 16:02

Marszałek Szymon Hołownia z wizytą w krakowskim liceum

Autor Patryk Trzaska
Marszałek Szymon Hołownia z wizytą w krakowskim liceum

Szymon Hołownia pojawił się z wizytą w V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Marszałek Sejmu poprowadził lekcję obywatelską. Rozmowa z licealistami dotyczyła m. in. parlamentu, demokracji i Konstytucji. Nie zabrakło też pytań od licznie zgromadzonej młodzieży. Wraz z marszałkiem w stolicy Małopolski pojawił się były Przewodniczący rady Miasta Krakowa – Rafał Komarewicz.

O sile młodzieży przekonali się wszyscy 15 października podczas wyborów parlamentarnych. Młodzi ludzie tłumnie poszli do urn i spełnili swój obywatelski obowiązek. Na tym jednak "pokolenie Z" się nie zatrzymało.

O wzrośnie zainteresowania polityką świadczyć mogą statystyki oglądalności posiedzeń Sejmu. Podczas kiedy pod koniec poprzedniej kadencji wyświetlenia wahały się zazwyczaj między 25 tysięcy, a 80 tysięcy, tak teraz cieszą się oglądalnością na poziomie 500 000/1 000 000.

Bez wątpienia za dużą część tego sukcesu odpowiadają właśnie młodzi ludzie, którzy na bieżąco robią memy bądź skróty posiedzeń izby niższej polskiego parlamentu.

Rolę młodzieży dostrzegł też Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, który pojawił się dzisiaj z wizytą w V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Podczas spotkania, lider Polski2050 poprowadził lekcję obywatelską. Rozmowa z licealistami dotyczyła m. in. parlamentu, demokracji i Konstytucji. Nie zabrakło też pytań od licznie zgromadzonej młodzieży. – Próbowałem powiedzieć o tym, jak dobrym miejscem jest sejm i jak bardzo zależy nam na tym, aby był zdrowym sercem Polski, działającym różnorodnie w swojej konstrukcji. Mówiłem o tym, jak bardzo chciałbym, żeby ludzie przechodzący obok sejmu nie tylko oddychali z ulgą, jak teraz to robią, widząc, że nie ma tam barierek. Tylko, żeby za te dwa czy trzy lata patrząc na sejm, uśmiechali się, a nie zaciskali wargi i zęby, mówiąc, że tam znów toczy się wojna, w której oni się nie odnajdują – mówił do młodzieży marszałek Hołownia.

📌Rozpoczęła się wizyta marszałka Sejmu Szymon Hołownia w #Kraków. 📸Pierwszym punktem w programie wizyty jest spotkanie...

Opublikowany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Czwartek, 30 listopada 2023

Fot. Piotr Tracz/ Kancelaria Sejmu

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka