czwartek, 29 sierpnia 2019 09:05

Marta Mordarska zrezygnowała ze startu w wyborach do senatu na Sądeczyźnie. Kto ją zastąpi?

Autor Marzena Gitler
Marta Mordarska zrezygnowała ze startu w wyborach do senatu na Sądeczyźnie. Kto ją zastąpi?

Marta Mordarska, kandydatka na senatora w okręgu nr 37 obejmującym miasto Nowy Sącz i powiaty nowosadecki oraz gorlicki wycofała się z rywalizacji z powodów osobistych. Zastąpi ją 36-letni samorządowiec z powiatu nowosądeckiego.

"Szanowni Państwo informuję , że godzinę temu na ręce Pana Witolda Kozłowskiego złożyłam pismo dot. wycofania się z kandydowania do Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z powodów osobistych. Dziękuję za kilka tysięcy podpisów pod moimi listami. Dziękuję za Państwa oferowaną pomoc, którą otrzymywałam każdego dnia! Każdemu z Państwa pięknie dziękuję. Nadal będę dla Państwa pracować jako radna SWM pomagając w sprawach tak ważnych dla subregionu!!!" - poinformowała na Facebooku, zaskakujac tym nie tylko swoich partyjnych kolegów, ale też osoby, które złozyły podpisy pod jeje kandydaturą.

W wyborach do senatu zastąpi ją Wiktor Durlak, który został rekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość

Wiktor Durlak ( 36 lat) mieszka w Białej Niżnej (gm. Grybów). Durlak radnym powiatu nowosądeckiego. W latach 2010-2014 był radnym Gminy Grybów. Od 2012 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. jest absolwentem Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej I i II stopnia - kierunek zarządzanie i administracja publiczna. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego w Grybowie.

Jedo rywalami będą:

Kaldydal Lewicy - Rafał Skąpski (68 l.), któty urodził się we Wrocławiu, ale mieszkał w Krakowie, Warszawie i w powiecie nowosądeckim. W 2018 roku bez powodzenia kandydował na prezydenta Nowego Sącza. Związany z SLD. Z wykształcenia jest prawnikiem. W latach 2001–2004 był wiceministrem kultury w rządzie Leszka Millera.

Kandydat niezalezny - Stanisław Kogut ( 66 l) związany z Sądecczyzną polityk i działacz związkowy. Warto podkreślić, że mandat senatora sprawuje od 2005 roku. Był związany z Prawem i Sprawiedliwością, ale został wykluczony ze struktur PiS po prokuratorskich zarzutach korupcyjnych, które postawiono senatorowi Kogutowi w 2017 roku. Śledztwo nadal trwa, a senator, od 2018 roku jako niezrzeszony, sprawował swój mandat do końca kadencji.

Marzena Gitler, foto Twitter Wiktor Durlak

Wyborczy Tygiel - najnowsze informacje