wtorek, 22 lutego 2022 07:19

AKTUALIZCJA: Masakra na A4. Nie żyje 4 pracowników oświęcimskiej firmy budowlanej

Autor Marzena Gitler
AKTUALIZCJA: Masakra na A4. Nie żyje 4 pracowników oświęcimskiej firmy budowlanej

Do tragicznego wypadu z udziałem busa na A4 w kierunku Rzeszowa doszło przed 7 rano. Cztery osoby zginęły na miejscu. Dwie trafiły do szpitala. To pracownicy firmy budowlanej z powiatu oświęcimskiego.

AKTUALIZCAJA:

Jak informuje Małopolska Policja busem, który rano uległ wypadkowi na A4, podróżowało 6 pracowników firmy budowlanej z powiatu oświęcimskiego, jadących do pracy na Podkarpacie. I to oni są poszkodowani w tragicznym zdarzeniu.

W wyniku zdarzenia cztery osoby jadące busem zmarły na miejscu. Piąta osoba (w ciężkim stanie) została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego a szósta karetką do szpitala.

Przypomnijmy: Na autostradzie A4 (483 kilometr) na wysokości miejscowości Łętowice w powiecie tarnowskim (pomiędzy węzłem Brzesko a węzłem Tarnów Mościce) tuż po godzinie 6:00 kierujący fiatem Ducato uderzył w tył naczepy poprzedzającego go tira, a następnie wbił się w barierki.

Z powodu akcji ratunkowej i pracy policjantów (oględziny i zabezpieczenie śladów) Jezdnia A4 w kierunku została Rzeszowa była zablokowana do godz. 12.  

Wcześniej o wypadku poinformowało Brzesko112. Informacje o wypadku podała też strona małopolska112.pl. "Wypadek z udziałem busa i samochodu osobowego na 483 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa na wysokość miejscowości Łętowice. Zablokowany ruch w kierunku Rzeszowa, w kierunku Krakowa odbywa się pasem awaryjnym. Strażacy ewakuowali za pomocą narzędzi hydraulicznych z pojazdów 6 osób, trzy z nich poniosły śmierć na miejscu, u jednej osoby trwa RKO. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR" - poinformowano.

UWAGA ! ZABLOKOWANA A4 ! Wypadek z udziałem busa, kierowca pojazdu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery...

Opublikowany przez 112malopolska.pl Poniedziałek, 21 lutego 2022

Wypadek wydarzył się w okolicy miejscowości Łętowice w gm. Wierzchosławice, między węzłami w Brzesku i Tarnów - Mościce (484 km). Bus osobowo-dostawczy zderzył się z samochodem ciężarowym, a następnie pojazd uderzył w bariery energochłonne na jezdni w kierunku Rzeszowa - informuje GDDKiA. Policja zorganizowała objazdy przez DK75 i 94.

Na miejscu akcję prowadziły: JRG Brzesko, JRG 2 Tarnów, OSP KSRG Wierzchosławice, OSP KSRG Łętowice, ZRM, LPR i Policja.

fot. ilustracyjna Pixabay

Tarnów - najnowsze informacje