czwartek, 21 maja 2020 19:08

Matka udusiła 5-letnią córkę i próbowała popełnić samobójstwo

Autor Mirosław Haładyj
Matka udusiła 5-letnią córkę i próbowała popełnić samobójstwo

Kobieta zabiła swoją 5-letnią córkę a następnie próbowała popełnić samobójstwo. Po jego nieudanej próbie trafiła do szpitala. Rzecznik prasowy małopolskiej prokuratury potwierdził informację portalu rmf24.pl.

Do tragedii doszło 21 maja w Gminie Babice. 41-latka zabiła śpiącą córkę, a następnie próbowała popełnić samobójstwo. Jak poinformował portal rmf24.pl w domu kobiety nie było wcześniej żadnych interwencji.

Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie, mł. asp. Iwona Szelichiewicz w rozmowie z naszą redakcją powiedziała:

– Nie powiem nic więcej, na co nie mamy zezwolenia. Po rozmowie z panią prokurator możemy udzielić informacji jedynie odnośnie naszych czynności, które podejmowaliśmy na miejscu zdarzenia. Wczoraj ok. godz. 11:55 dyżurny naszej jednostki otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego o śmierci pięcioletniego dziecka w jednej z miejscowości gminy Babice. Na miejscu zdarzenia byli obecni lekarz, policjanci oraz technicy kryminalistyki z Chrzanowa i Krakowa. Wykonali oni wszelkiego rodzaju czynności i oględziny pod ścisłym nadzorem prokuratora z Chrzanowa. W dniu wczorajszym została zatrzymana 41-letnia matka dziecka.  Przebywa ona w szpitalu, na tę chwilę nie wykonano z nią żadnych czynności procesowych. Kiedy ewentualnie byłyby możliwe, trzeba pytać prokuratury, która, podejrzewam, jest w kontakcie z lekarzem. Jest zbyt wcześnie, żeby mówić o jakichkolwiek okolicznościach. Są one badane przez prokuraturę.

Sprawą zajmuje się chrzanowska prokuratura, która w tej sprawie wydała dzisiaj popołudniu następujące oświadczenie:

Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie zarejestrowano postępowanie przygotowawcze o przestępstwo z art. 148 § 1 kk (zabójstwo - przyp. red.) popełnione na szkodę małoletniej dziewczynki w wieku 5 lat.
Dotychczas ustalono następujący stan faktyczny:
W dniu 21 maja 2020 roku babcia zmarłej ok. godziny 9:00 rano weszła do pokoju, który zajmowała jej córka i wnuczka. Wymieniona zastała córkę i wnuczkę leżące wspólnie na łóżku co nie wzbudziło jej podejrzeń. Ponownie babcia weszła do tego pokoju ok. godziny 10:30 i wówczas kobieta powiedziała jej, że zabiła swoją córkę. Po zawiadomieniu Policji a następnie Prokuratury na miejscu zostały przeprowadzone przez prokuratora oględziny z udziałem techników kryminalistyki z KPP w Chrzanowie i KWP w Krakowie oraz z udziałem biegłego lekarza sądowego. Zabezpieczono liczne ślady kryminalistyczne. Ciało zmarłej dziewczynki przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji. Zlecono także badania toksykologiczne. Monika R. została zatrzymana procesowo, a także zabezpieczono od niej odzież. Z uwagi na obrażenia ciała matka dziecka Monika R., została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Posiada ona rany cięte na rękach i nogach oraz ranę kłutą brzucha. Wymagała interwencji chirurgicznej.  Pobrano krew od Moniki R. na zawartość alkoholu lub substancji odurzających we krwi.
Nadal nie można wykonać czynności procesowych z udziałem zatrzymanej z uwagi na proces terapeutyczny. Nie uzyskano informacji, kiedy czynności takie mogą zostać wykonane.

Inf. rmf24.pl, KPP Chrzanów, Rzecznik Prasowy PPO Janusz Hnatko

Chrzanów - najnowsze informacje