sobota, 27 maja 2023 10:13

Mężczyzna miał liczne rany cięte. Policjanci wiedzieli, że muszą działać natychmiast

Autor Katarzyna Jamróz
Mężczyzna miał liczne rany cięte. Policjanci wiedzieli, że muszą działać natychmiast

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Dobczyc, w powiecie myślenickim, udało się zapobiec tragedii. Funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie.

W poniedziałek (22 maja), około godziny 21, dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie. Do zdarzenia miało dojść w Węglówce (gmina Wiśniowa).

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani sierżant Grażyna Wojcieszczak i Sebastian Kiebzak, którzy patrolowali Dobczyce. Po przybyciu na miejsce zastali 30-latka z licznymi ranami ciętymi. Wiedząc, że liczyć mogą się sekundy od razu przystąpili do zakładania opatrunków uciskowych i tamowania krwi. W międzyczasie powiadomili również służby medyczne i dbali o komfort psychiczny mężczyzny. Wkrótce na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przejął poszkodowanego – relacjonuje mł. asp. Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach.

W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim to, aby je ocalić, by zdążyć z pomocą na czas. Dobczyccy funkcjonariusze po raz kolejny dali przykład, że służą po to, by pomagać i chronić drugiego człowieka. – Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj! Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze – apeluje policja.

Gdzie szukać pomocy?

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00.
116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Inf. KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka