czwartek, 21 września 2023 05:56

Niespodziewanie wtargnął na jezdnię na Zakopiance. Jest w ciężkim stanie

Autor Norbert Kwiatkowski
Niespodziewanie wtargnął na jezdnię na Zakopiance. Jest w ciężkim stanie

Do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło na Zakopiance (droga DK47) w Poroninie w powicie tatrzańskim. Podróżujące w stronę Zakopanego bmw potrąciło mężczyznę w średnim wieku. Został ciężko ranny.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na DK-47 - popularnej Zakopiance. W miejscowości Poronin, w rejonie osiedla Misiagi w pobliżu przystanku autobusowego, potrącony przez samochód osobowy został 52-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego.

Do zdarzenia doszło tuz po godz. 20 we środę, 20 września. Według wstępnych ustaleń pieszy miał wtargnąć na jezdnię pomiędzy przejeżdżającymi pojazdami, a następnie, na pasie w kierunku Zakopanego, dostał się pod koła osobowego bmw, kierowanego przez 47-letniego turystę z Wielkopolski.

W wyniku potrącenia mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała. Po udzielonej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, trafił do zakopiańskiego szpitala. Badania krwi dla celów medycznych wskazały na obecność alkoholu w organizmie pieszego w stężeniu blisko 3 promili.

Policjanci będą teraz ustalać w toku prowadzonego dochodzenia dokładne okoliczności oraz przebieg opisywanego zdarzenia. Ważne dla wyjaśnienia sprawy będą zeznania świadków jak i ewentualne zapisy z kamer samochodowych.

Z powodu wypadku powstały kilkugodzinne utrudnienia dla kierowców. Na miejscu pracowały wszystkie służby, natomiast ruch odbywał się wahadłowo.

Fot. Fb. Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka