czwartek, 18 maja 2023 08:29

Mężczyzna strzelał do psa. Gdy właściciel stanął w obronie pupila, ranił go i odjechał

Autor Patryk Trzaska
Mężczyzna strzelał do psa. Gdy właściciel stanął w obronie pupila, ranił go i odjechał

Sceny rodem z filmu grozy w powiecie wielickim. 25-latek zaczął strzelać z broni do psa, ponieważ zwierzę... zaczęło na niego szczekać. Gdy 38-latni właściciel stanął w obronie pupila, napastnik  postrzelił go i uciekł samochodem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (13 maja) w godzinach popołudniowych. 38-letni mieszkaniec powiatu wielickiego spacerował ze swoim psem po Lesie Krzyszkowickim. Nagle zwierzę podbiegło do młodego mężczyzny i zaczęło na niego szczekać.

Nieznajomy wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i zaczął mierzyć w kierunku psa, po czym oddał kilka strzałów w kierunku zwierzęcia, które na szczęście okazały się niecelne.

Mężczyzna zaczął się oddalać, natomiast 38-latek poszedł za nim, pytając go dlaczego strzelał w kierunku jego psa. Wtedy to mężczyzna odwrócił się i zaczął strzelać do właściciela psa. Przerażony 38-latek wraz z psem zaczęli uciekać, jednak jeden z pocisków trafił mężczyznę go w pośladek. Napastnik po chwili wsiadł do auta i odjechał, zostawiając rannego samemu sobie.

Wieliccy kryminalni bardzo szybko ustalili sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie przeszukania pojazdu młodego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli broń na sprężone powietrze (ASG), natomiast w trakcie przeszukania mieszkania, niewielkie ilości marihuany.

fot. KPP Wieliczka 

Tego samego dnia, 25-latek usłyszał zarzut narażenia pokrzywdzonego na utratę życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

foto pixabay

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka