poniedziałek, 27 czerwca 2022 10:13

Miechów przywitał lato wyjątkowymi Wiankami [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Miechów przywitał lato wyjątkowymi Wiankami [FOTO]

Cóż to był za dzień w Miechowie. W tegoroczną Noc Świętojańską tradycje przeplatały się z nowoczesnością. Wśród licznych atrakcji: nie zabrakło tworzenia wianków, poszukiwań kwiatu paproci, jak również DJ-skiej muzyki, jogi, koncertu gongów i mis oraz pysznego jedzenia.

Pierwsze miechowskie Wianki odbyły się w czwartek 23 czerwca w Parku Miejskim. Dzięki warsztatom plecenia wianków z kwiatów polnych, ogrodowych i ziół, które prowadziły panie z kół gospodyń wiejskich, seniorki z UTW oraz członkowie lokalnych organizacji pozarządowych, mieszkańcy gminy mogli poczuć prawdziwy słowiański klimat.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty sitodruku prowadzone przez „Twórcownię”. Każdy chętny otrzymał materiałową torbę z samodzielnie wykonanym nadrukiem. Słowiański motyw mógł znaleźć się również na przyniesionych koszulkach, a nawet bluzach. Dodatkowo, dzięki „Zagrodzie Edukacyjnej Pszczółki”, tego wieczoru do domu można było wrócić z własnoręcznie wykonaną świeczką z plastra wosku.

Koncert gongów i mis oraz joga pomogły w relaksie, a naturalne lody tajskie od „Ziarno i Liść” oraz zimne napoje ochłodziły w gorące popołudnie. Nie zabrakło również grillowych przysmaków od firmy „Wołoch”.

Uwielbiana przez seniorów najstarsza didżejka w Polsce – DJ Wika rozpoczęła muzyczny wieczór, kontynuowany później przez DJ Boskiego, który rozkręcał taneczną imprezę aż do godz. 22:00.

Na „parkiecie” pod gołym niebem spotkały się wszystkie pokolenia miechowian, którzy wspólnie świętowali początek lata i zbliżające się wakacje. Zgodnie ze złożoną przez organizatorów obietnicą, podczas tegorocznych wakacji DJ Boski zagra w Parku Miejskim jeszcze raz.

Organizatorami wydarzenia była Gmina Miechów, a partnerami: CKiS w Miechowie, Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „DUCH”, Koło Gospodyń Wiejskich w Glinicy, „Stowarzyszenie Rozwijamy Pasje”, Fundację „Stawiamy na Rozwój”, Stowarzyszenie „Twórcownia”, UTW „Aktywne Życie” w Miechowie, firma „Wołoch”, Głos Seniora oraz Stowarzyszenie „MANKO”.

Źródło oraz foto: Gmina i Miasto Miechów

Miechów - najnowsze informacje