środa, 17 lutego 2021 10:48

Miechów: Seniorzy po kilku miesiącach powrócili do obrad. Jakie kwestie poruszono na posiedzeniu?

Autor Mirosław Haładyj
Miechów: Seniorzy po kilku miesiącach powrócili do obrad. Jakie kwestie poruszono na posiedzeniu?

Spotkanie poprowadziła Krystyna Gamrat, Wiceprzewodnicząca Rady Seniorów.

11 lutego, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, odbyło się posiedzenie Rady Seniorów w Miechowie. Spotkanie poprowadziła Krystyna Gamrat, Wiceprzewodnicząca Rady Seniorów. Dariusz Marczewski, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów powitał przedstawicieli Rady i zachęcił do udziału w posiedzeniu, które zorganizowano w formie on-line. Następnie, Seniorzy przedstawili zaplanowane na bieżący rok inicjatywy skierowane do osób starszych z terenu gminy Miechów, mające na celu zwiększenie ich aktywności w życiu lokalnej społeczności.

W dyskusji poruszono kwestie podziału środków finansowych przeznaczonych na działalność zespołów senioralnych oraz projektu pomocowego pn.: „Złota Rączka”.  Członkowie Rady zdecydowali także o przystąpieniu do autorskiego programu Stowarzyszenia Manko - Gmina Przyjazna Seniorom.

W II kwartale br., po raz pierwszy ukaże się biuletyn informacyjny dla seniorów, a już w lutym członkowie Rady wezmą udział w VIII  Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie "Rabka - Zdrój 2021", która w tym roku odbędzie się w trybie zdalnym.

Inf. i foto: UMiG w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje