wtorek, 5 kwietnia 2022 10:16

Miechów: Zmiana organizacji ruchu w związku z budową węzła

Autor Tomasz Stępień
Miechów: Zmiana organizacji ruchu w związku z budową węzła

Do końca kwietnia potrwają prace, które rozpoczęły się w poniedziałek, 4 kwietnia 2022 r. miejscowości Bukowska Wola niedaleko Miechowa. Mają one związek z budową przyszłego węzła Miechów S7 na odcinku Moczydło - Miechów.

wprowadzona została zmiana organizacji ruchu w związku z budową ronda, w ciągu DW 783, miejscowości Bukowska Wola (węzeł Miechów S7).

Zmiana organizacji ruchu polega na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze wojewódzkiej, kierowanego sygnalizacją świetlną oraz na jednoczesnym zamknięciu 100 m odcinka drogi powiatowej relacji Bukowska Wola – Kalina Mała. Zamknięcie jest w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej  z drogą wojewódzką DW783 w miejscowości Bukowska Wola. Jadąc z Bukowskiej Woli do Kaliny Małej i Kaliny Wielkiej trzeba kierować się na trasę objazdową poprzez DW783 w kierunku na Skalbmierz.

Powodem zmiany organizacji ruchu jest przebudowa drogi wojewódzkiej DW783 w miejscowości Bukowska Wola, pasa ruchu od strony południowej oraz prace wykończeniowe przy budowie ronda, które będzie stanowić element przyszłego węzła Miechów S7 na odcinku Moczydło - Miechów.

Wykonywane będzie frezowanie nawierzchni, warstwy konstrukcyjne nawierzchni, roboty brukarskie a także budowa kanalizacji deszczowej, roboty wykończeniowe, roboty bitumiczne na drogach wojewódzkiej i powiatowej.

Ta organizacja ruchu wg. planów ma potrwać do końca kwietnia br. Następnie będą kolejne etapy zmian w organizacji ruchu, ale już będzie otwarta droga powiatowa.

fot: GDDKiA

Miechów - najnowsze informacje