środa, 11 listopada 2020 06:46

Międzynarodowe sukcesy muzyczne uczniów z Nowego Targu

Autor Mirosław Haładyj
Międzynarodowe sukcesy muzyczne uczniów z Nowego Targu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu rozwijają swoje zainteresowania muzyczne, uczestnicząc w zajęciach Koła Wokalnego. Muzyka jest ich pasją i wielką radością. Zachwycają swoim śpiewem społeczność uczniowską, ale także publiczność Nowego Targu.

Rozwijając swoje pasje, uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i festiwalach muzycznych. W tym roku szkolnym Elwira Olejarz uczennica klasy 8 została laureatem II miejsca w XVI International Vokal Competition Wolin 2020 oraz otrzymała wyróżnienie 1. stopnia w International Online Song Festiwal w Częstochowie oraz III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu w Kironowogradzie na Ukrainie.  To nie jedyne osiągnięcia tej uczennicy. Jest ona laureatem Międzynarodowego Konkursu Jazzowego w Warszawie, XII Międzynarodowego Festiwalu w Świdnicy oraz  Międzynarodowego  Projektu  Imternational Singing  w Bułgarii.

Natomiast Krzysztof Orzechowski, uczeń klasy V został laureatem 3. miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kijowie na Ukrainie oraz 3. w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości w Świdnicy. Krzysztof także ma na swoim koncie wspaniałe osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Jest laureatem Małopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek oraz Małopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

Inf.: UM Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje