środa, 11 maja 2022 14:58

Milion złotych dla olkuskiego szpitala. Na co zostaną przeznaczone?

Autor Marzena Gitler
Milion złotych dla olkuskiego szpitala. Na co zostaną przeznaczone?

Szpital w Olkuszu otrzyma dotację na nowy sprzęt do transportu chorych i nową windę.  

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał dwie umowy potwierdzające przyznanie olkuskiej placówce łącznie ponad milion złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Jedna opiewa na kwotę 520 000 zł i dotyczy wymiany szpitalnej windy, zaś druga na kwotę 500 000 zł i obejmuje zakup wraz z dostawą ambulansu typu C z wyposażeniem.

W uroczystości udział wzięli prezes zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. Norbert Kubański i członek zarządu Szpitala Jadwiga Pięta-Pietrzyk oraz Jacek Osuch, poseł RP i sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Nie jest to pierwsze wsparcie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla tej jednostki. 16 marca 2022 roku wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z placówką umowę na rozbudowę instalacji tlenowej o wartości 880 000 zł. To łącznie dofinansowanie na poziomie 1 900 000 zł.

Nowy Szpital w Olkuszu jest wieloprofilową placówką, która leczy pacjentów w trybie nagłym i planowym. Szpital zatrudnia doświadczoną kadrę lekarską i pielęgniarską, zapewniając dostęp do specjalistycznej diagnostyki i leczenia. W Szpitalu działa całodobowy Szpitalny Oddział Ratunkowy, 12 oddziałów, 32 poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne: tomografii komputerowej, RTG, USG, mammografii, pracownia diagnostyki kardiologicznej, neurologicznej, endoskopowej.

inf. i fot. MUW

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje