czwartek, 5 stycznia 2023 13:53

Milla Jovovich w Krakowie! Światowa gwiazda odwiedziła Ogród Botaniczny

Autor Patryk Trzaska
Milla Jovovich w Krakowie! Światowa gwiazda odwiedziła Ogród Botaniczny

Amerykańska aktorka Milla Jovovich odwiedziła wraz z dziećmi Ogród Botaniczny w Krakowie. Gwiazda znana widzom z serii Resident Evil zamieściła w swoich mediach społecznościowych relację z niezapomnianej wizyty w Krakowie.

Milla Jovovich to amerykańska aktorka, modelka, piosenkarka i projektantka mody pochodzenia serbsko-rosyjskiego. W 1988 zadebiutowała jako Samantha Delongpre w dreszczowcu erotycznym Zalmana Kinga Spotkanie dwóch księżyców (Two Moon Junction) u boku Sherilyn Fenn i Richarda Tysona. Trzy lata potem zauważono ją po roli Lilli Hargrave w romantycznym filmie przygodowym Powrót do błękitnej laguny (1991), za którą była nominowana do Young Artist Award jako najlepsza młoda aktorka i Złotej Maliny jako najgorsza nowa gwiazda. Wkrótce wystąpiła w komedii sensacyjnej Kuffs (1992) z Christianem Slaterem, jako Mildred Harris w dramacie biograficznym Richarda Attenborough Chaplin (1992) komediodramacie młodzieżowym Richarda Linklatera Uczniowska balanga (1993). Zwrot w jej karierze nastąpił po występie jako Leeloo de Sabat w filmie fantastycznonaukowym Luca Bessona Piąty element (1997), który przyniósł jej nominację do nagrody Saturna w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa, MTV Movie Awards w kategorii „Najlepsza walka” i Złotej Maliny w kategorii „Najgorsza aktorka drugoplanowa”. Była Joanną d’Arc w dramacie historycznym Bessona Joanna d’Arc (1999) i protagonistką Alice w filmie sensacyjnym Paula W.S. Andersona Resident Evil (2002). Jako modelka pojawiła się na okładkach ponad 100 magazynów na świecie, w tym „Vogue” czy „Cosmopolitan”.

Tym razem amerykańska gwiazda wraz ze swoimi dziećmi zawitała do stolicy Małopolski. Aktorka wrzuciła na swojego Instagrama relację z wizyty w krakowskim Ogrodzie Botanicznym. "Nigdy nie myślałem, że wycieczka do ogrodu botanicznego sprawi, że dzieci będą tak spokojne i introspektywne. Wszyscy wędrowaliśmy po wilgotnym środowisku, a maluchy siedziałyby tak spokojnie czekając, aż wróżki wyjdą z ukrycia." – napisała Jovovich. "Dziewczyny oglądały odbicia roślin i liści w basenach wody, mówiły szeptem. Skorzystałam z okazji, aby zrobić kilka pięknych, wzruszających zdjęć, które wiedziałam, że uchwyciły nastrój, jaki wszyscy czujemy. Niektóre miejsca mają magię. Możesz je poczuć. Dzieci czują je jeszcze mocniej i reagują w niespodziewany sposób. Moi ludzie, którzy zazwyczaj są gadułami, po prostu siedzą z drogi i pozwalają ogrodowi przemówić do nich w swój ciepły, marny, przytulny sposób. I wszystko było dokładnie tak, jak powinno. I wszystko było w porządku." – dodała.

Ostatnio Milla Jovovich w stolicy Małopolski widziana była listopadzie 2022 roku, kiedy wraz z Dave'em Bautista występowała w filmie In the Lost Lands  w reżyserii Paula W.S. Andersona.

foto ilustracyjne: Jan Graczyński – Kraków.pl/ig. Milla Jovovich

Kraków

Kraków - najnowsze informacje