piątek, 16 czerwca 2023 14:34

Moc atrakcji na Zarabiu. Co tam się będzie działo!

Autor Marzena Gitler
Moc atrakcji na Zarabiu. Co tam się będzie działo!

18 czerwca w Gdowie odbędzie się Festyn "Bezpieczne wakacje". W ramach imprezy odbędą się II Zlot Motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem bezpiecznie do celu”, Zawody Motorowerowe o Puchar Wójta Gminy Gdów na zbiorniku wodnym w Marszowicach i Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz piknik ekologiczny.

W niedzielę 18 czerwca już od godz. od godziny 10:00 na zbiorniku wodnym w Marszowicach odbędą się zawody motorowodne, a od godz. 11.00 na boisku sportowym "Zagajanka" w Gdowie odbędą się Gminne Zawody Sportowo - Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wszystko to będzie wstępem do Festynu "Bezpieczne wakacje", który o godz. 15 rozpocznie się na Zarabiu.

W ramach wydarzenia odbędzie się II Zlot Motocyklowy dla służb mundurowych „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Będzie też okazja, by zobaczyć z bliska samochody rajdowe oraz zabytkowe. Swe umiejętności zaprezentuje 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, odbędzie się również prezentacja sprzętu antyterrorystycznego.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także turniej sprawności jazdy, prelekcje policji oraz zawody strzeleckie ASG. Zaplanowano liczne wystawy, na których będzie można zobaczyć broń palną, radiowozy i alkogoogle, zaprezentują się psy policyjne, samochody rajdowe oraz zabytkowe oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie przeprowadzi testy na kartę rowerową. Odbędą się też warsztaty plastyczne "Bezpiecznie na rowerze".

Najodważniejsi będą mogli spróbować swoich sił na otwartym treningu karate. Tajniki kickbixingu zaprezentuje natomiast Rafał „Baca” Szaflarski. O godz. 16.00 wystąpi zespół "Potupaja”, na godzinę 18.00 zaplanowano wielką pianę - party. W zamian za przyniesione baterie będzie można otrzymać sadzonki roślin miododajnych. Do swoich stoisk zaproszą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz Ekodoradca Gminy Gdów.

O to, by nie zabrakło smakowitości zadbają panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Gdów, zapraszając do swoich stoisk gastronomicznych. Nie zabraknie konkursów i animacji dla najmłodszych, dmuchanych zjeżdżalni i przejażdżek na kucykach. Jedną z form zwrócenia uwagi dzieci na potrzebę zachowania bezpieczeństwa będzie gra terenowa „Bezpieczne wakacje”. Na najmłodszych czekać będzie wata cukrowa, lody, popcorn, grill, napoje oraz wiele innych atrakcji.

W czasie wydarzenia zbierane będą środki na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjnego w Podolanach.

Zarabie to teren rekreacyjny nad rzeka Rabą. W strefie Zarabie I  (w okolice mostu) znajduje się  m.in. Strefa Odpoczynku (promenada piesza i schody tarasowe prowadzące nad Rabę, miejsca na ognisko, ławki, stoliki, wiaty i  stojaki na rowery). W soboty można kupić tam produkty regionalne na targowisku Mój Rynek. Obok jest też parking.

W strefie Zarabie II  (okolice ul. Spacerowej i błoń na Zarabiu) znajduja się dwa nowoczesne place zabaw dla dzieci, siłownia, ścianka wspinaczkowa, skatepark, boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, boisko asfalatowe do gry w koszykówkę, stół do tenisa stołowego. Obiekty można rezerwować na godziny. Są też ścieżki i alejki piesze, ciągi spacerowe, miejsce na ognisko i parking na 46 miejsc. Cały teren jest objęty monitoringiem wizyjnym, dostęp do infrastruktury jest bezpłatny, a w sezonie letnim dyżurują tam pracownicy obsługi obiektów.

Na gdowskim Zarabiu swój początek mają też szlaki  rowerowe oraz trasa pieszo-rowerowa wraz ze zlokalizowanym u jej początku Miejscem Odpoczynku Rowerzystów.

Inf. UG Gdów, fot. Fb. Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka