poniedziałek, 8 lipca 2019 08:51

Mochnaczka Wyżna. Zderzenie quada z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje

Autor Joanna Frydrych
Mochnaczka Wyżna. Zderzenie quada z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje

W sobotę, 6 lipca w miejscowości Mochnaczka Wyżna doszło do  zderzenia samochodu osobowego z quadem. 26-latek kierujący quadem z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować mu życia.

Do zdarzenia doszło 6 lipca, na DK 75 w miejscowości Mochnaczka Wyżna. 26-latek, kierujący quadem stracił panowanie nad pojazdem i znalazł się na przeciwległym pasie jezdni, w wyniku czego zderzył się z prawidłowo jadącym fordem mondeo. W wyniku zderzenia 26-letni kierujący quadem został wyrzucony z pojazdu na pobocze drogi za barierę ochronną około 20 metrów od miejsca kolizji. Po tym, jak doszło do kolizji pojazdów, quad znajdujący się na poboczu drogi uległ zapaleniu i został ugaszony przez osoby postronne przy użyciu gaśnicy proszkowej.
Świadkowie zdarzenia przystąpili do udzielania rannemu kierowcy quada pierwszej pomocy, następnie czynności przejęli po nich strażacy. Udało się przywrócić mu funkcje życiowe po czym przewieziono go do szpitala. Niestety mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł.

Info/foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje