piątek, 23 grudnia 2022 21:17

Mołdawianki najpierw kradły w Wielkopolsce. Później przyjechały do Nowego Sącza...

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Mołdawianki najpierw kradły w Wielkopolsce. Później przyjechały do Nowego Sącza...

Dwie Mołdawianki zostały zatrzymane przez sądeckich policjantów, po tym jak próbowały okraść jeden z dyskontów. Jak się później okazało, na koncie mają też inne kradzieże, nie tylko w Nowym Sączu, ale i w Wielkopolsce.

14 grudnia br. około godziny 18:30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z dyskontów na terenie Nowego Sącza doszło do kradzieży, w związku z tym patrol udał się we wskazane miejsce. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwie kobiety próbowały wynieść ze sklepu 6 opakowań kawy, ale ich zamiary zostały udaremnione przy linii kas. Funkcjonariusze wylegitymowali kobiety ujęte przez pracownika ochrony – były to obywatelki Republiki Mołdawii w wieku 24 i 30 lat zamieszkujące aktualnie powiat nowosądecki.

W toku realizowanych czynności okazało się, że obie kobiety są również znane funkcjonariuszom wielkopolskiej policji z licznych kradzieży sklepowych. Mołdawianki zostały zatrzymane i przewiezione do sądeckiej komendy. W toku dalszych czynności okazało się, że kradzież kawy nie była ich jedyną na terenie Sądecczyzny, ponieważ 3 grudnia br. z tego samego dyskontu kobiety wyniosły różne artykuły spożywcze i przemysłowe (m.in. tabletki do zmywarki). Łącznie naraziły właściciela sklepu na straty w wysokości ponad 1600 złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili 24 i 30-latce zarzuty kradzieży, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje