czwartek, 15 września 2022 13:45

Moraj otworzył ogromne centrum dystrybucji koło Krakowa

Autor Patryk Trzaska
Moraj otworzył ogromne centrum dystrybucji koło Krakowa

Ponad dwa lata pracy – przy rosnących cenach produktów budowlanych – ale udało się. Centrum Dystrybucyjne firmy Moraj, w Brzegach pod Wieliczką – oficjalnie otwarte. Budynek znajduje się w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej „Kokotów-Brzegi".

Moraj to polska firma, która z pasją tworzy odzież i bieliznę dla całej rodziny - najmodniejsze kolory, różnorodność wzorów i fasonów, do tego bardzo atrakcyjne ceny. Dzisiaj otwarli swoje największe Centrum Dystrybucji pod Krakowem, w Brzegach. Prezes firmy, Mariusz Mokrzycki, podczas swojego wystąpienia zaznaczał, że pomimo ciężkich czasów przy wsparciu władz Wieliczki, udało im się zrealizować inwestycję, która przysłuży się także mieszkańcom. – Cały proces inwestycyjny rozpoczął się 2 lata temu. Chwalimy sobie współpracę z gminą Wieliczka, ponieważ była bardzo płynna i partnerska. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – zaznaczał Mariusz Mokrzycki. – Cały obiekt spełnia najwyższe standardy ekologiczne. Na całej wolnej przestrzeni  dachu jest są umieszczone panele fotowoltaiczne, które powodują, że praktycznie jesteśmy niezależni i prądowo. Znajdujemy się w wielickiej strefie aktywności gospodarczej co będzie służyło naszym klientom z południa Polski, nie tylko z Krakowa, ale również z ościennych województw – zaznaczał prezes firmy.

Podczas wydarzenia obecny był wiceburmistrz Wieliczki Piotr Krupa. – Bardzo się cieszymy, że na terenie miasta i gminy Wieliczka powstają nowe miejsca pracy. Nowe powierzchnie, gdzie mogą pracować nasi mieszkańcy, mieszkańcy innych innych tutaj regionów. Cieszymy się, że to pokazuje sukces naszej strefy aktywności gospodarczej, która tutaj powstała i jest ogromna. Już praktycznie wszystkie tereny są zainwestowane – mówił wiceburmistrz.

Na koniec goście mieli okazję zobaczyć nowe kolekcje modowe podczas zorganizowanego pokazu mody.  Jak zapewniali organizatorzy, każde ciało jest piękne i ich ubrania mają to pokazywać.

fot. fb. Moraj

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka