środa, 12 kwietnia 2023 07:48

"Mówimy NIEboRAKOWI" - studenci PK będą oddawać włosy dla potrzebujących

Autor Patryk Trzaska
"Mówimy NIEboRAKOWI" - studenci PK będą oddawać włosy dla potrzebujących

W najbliższy piątek (14 kwietnia), w godz. 10-16 Politechnika Krakowska znów zmieni się w wielki salon fryzjerski. Studenci PK organizują wiosenną edycję charytatywnej akcji „O włos od pomocy”, czyli oddawania włosów na peruki dla dzieci chorych onkologiczne. Elektroniczna rejestracja chętnych do ścięcia i oddania włosów właśnie trwa. W zamian za dar na rzecz podopiecznych stowarzyszenia "Mówimy NIEboRAKOWI", krakowscy styliści fryzur przeprowadzą wiosenne metamorfozy całkowicie za darmo.

Tegoroczna akcja „O włos od pomocy na PK” odbędzie się w piątek 14 kwietnia na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 (Galeria GIL, I piętro) w godz. 10-16. Studenci uruchomili już formularz rejestracyjny dla chętnych do ścięcia włosów. Dzięki wcześniejszej rejestracji łatwiej będzie dopasować porę odwiedzin politechnicznego salonu fryzjerskiego do preferencji darczyńców. Ale na Politechnikę mogą w piątek zajrzeć także wszyscy ci, którzy spontanicznie zdecydują się na wiosenną metamorfozę i gest dobroczynności.

fot. Politechnika Krakowska

- Nasza akcja „O włos od pomocy na PK” trwa już z powodzeniem od kilku lat dzięki darczyńcom, którzy decydują się charytatywnie przekazywać swoje włosy. Może wziąć w niej udział każdy, kto chce zmienić swój wygląd i  zrobić coś dobrego dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową i łysieniem plackowatym. Wymagania są niewielkie: włosy muszą mieć długość co najmniej 30 cm i nie być zbytnio zniszczone, mogą być farbowane, ale nie rozjaśnione - mówi Justyna Buż, studentka Politechniki Krakowskiej, współkoordynująca tegoroczne wydarzenie. – Celem akcji jest zebranie włosów od jak największej liczby osób i przekazanie ich współpracującemu z nami stowarzyszeniu "Mówimy NIEboRAKOWI", które tworzy z nich peruki i przekazuje chorym dzieciom.

fot. Politechnika Krakowska

Kraków

Kraków - najnowsze informacje