środa, 20 października 2021 06:10

Można planować jesienne spacery. To będzie najcieplejszy dzień tego tygodnia

Autor Aleksandra Tokarz
Można planować jesienne spacery. To będzie najcieplejszy dzień tego tygodnia

Dziś ciepłe kurtki możemy zostawić w szafie. Środa będzie bowiem najcieplejszym dniem tego tygodnia. Termometry wskażą nawet 22 stopnie Celsjusza.

- W dzień po południu na ogół sucho. Nad resztą kraju możliwe niewielkie opady deszczu. Temp. maksymalna od 14°C na wschodzie do 21°C na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, porywisty. Porywy na Pogórzu Karpackim do 80 km/h, nad morzem do 70 km/h, w głębi kraju do 60 km/h – informuje IMGW.

20 października będzie bardzo ciepłym dniem, z temperaturą maksymalną od 15 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 19 stopni w centrum, do 22 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju. Pogoda będzie więc zachęcać do jesiennych spacerów.

W nocy ze środy na czwartek do Polski będzie wchodził chłodny front. Południe i południowy wschód kraju nadal będzie pogodny i bez opadów. Od zachodu zachmurzenie wzrośnie i pojawią się przelotne opady deszczu. W nocy temperatura spadnie do 10 stopni Celsjusza na wschodzie, 12-13 stopni na zachodzie i około 14 stopni na Wybrzeżu.

fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje