piątek, 17 maja 2024 07:07

MPK w żałobie. Pojawił się oficjalny komunikat

Autor Katarzyna Jamróz
MPK w żałobie. Pojawił się oficjalny komunikat

– Wypadek i śmierć naszego kierowcy to wielka tragedia, która bardzo dotknęła i poruszyła naszą społeczność – przekazało za pośrednictwem Facebooka Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie. W piątek (17 maja) krakowskie tramwaje i autobusy będą kursować udekorowane czarnym kirem.

Przypomnijmy. W środę (15 maja) na ul. Igołomskiej w Krakowie doszło do tragicznego wypadku. Zderzyły się tam dwa autobusu. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba.

Tragiczny wypadek na ul. Igołomskiej w Krakowie. Nie żyje kierowca MPK / Fot. Patrol998-Małopolska za OSP Pobiednik Mały

Zginął wieloletni kierowca

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie potwierdziło tragiczne doniesienia. W wypadku zginął kierowca autobusu. – Została potwierdzona informacja, że w tym wypadku zginął nasz pracownik, wieloletni kierowca MPK. Jest to dla nas tragiczna wiadomość, w którą aż trudno nam uwierzyć... Z całego serca przesyłamy wyrazy naszego współczucia dla rodziny i bliskich – przekazano wówczas w oficjalnym komunikacie.

#utrudnienia_mpk Bardzo poważny wypadek na ul. Igołomskiej, pod wiaduktem - zderzenie dwóch autobusów, w tym MPK....

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Wtorek, 14 maja 2024

Żałoba w MPK po śmierci kierowcy

W piątek (17 maja) odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego kierowcy. Przedstawiciele MPK poinformowali, że tego dnia autobusy i tramwaje będą kursować udekorowane czarnym kirem. – W związku z jutrzejszym pogrzebem naszego tragicznie zmarłego w wypadku pracownika – śp. Józefa, wieloletniego kierowcy, naszego kolegi – przez cały piątek tramwaje i autobusy będą kursować udekorowane kirem. Udekorowanie autobusów kirem zaplanowała także firma Mobilis. Przed budynkiem MPK SA przy ul. J. Brożka oraz przed zajezdnią autobusową Bieńczyce zostaną ustawione czarne flagi na znak żałoby. Dzisiaj koledzy i koleżanki zmarłego zapalili znicze przed zajezdnią. Cały czas jesteśmy pogrążeni w smutku i żalu – napisało w czwartek krakowskie MPK.

Ostatni wyjazd…

Wypadek i śmierć naszego kierowcy to wielka tragedia, która bardzo dotknęła i poruszyła naszą społeczność, w szczególności koleżanki i kolegów z zajezdni autobusowej Bieńczyce. Wszyscy straciliśmy bardzo lubianego i cenionego kolegę, pogodnego i chętnego do pomocy. Będzie nam bardzo brakować Jego obecności, życzliwych pozdrowień i uśmiechu.

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Czwartek, 16 maja 2024

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A w Krakowie/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka