Budynki Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Dunin - Brzezińskiego w Drogini oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach mają nowe kotłownie z kotłami gazowymi i instalacją przystosowaną do ogrzewania gazowego.
W ZPO w Drogini wykonano przebudowę kotłowni na kotłownię gazową z dwoma gazowymi kotłami kasacyjnymi. Gruntowny remont przeszło też pomieszczenie kotłowni wraz z malowaniem i położeniem płytek. W budynku Szkoły Podstawowej w Drogini zlikwidowano stare nieekologiczne ogrzewanie na kocioł węglowy.
W budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach doprowadzono przyłącze gazowe oraz zamontowano nowoczesne kotły wraz z instalacją grzewczą. Wcześniej popularna „Trójka” korzystała z ogrzewania węglowego spółdzielni „Zorza”.
Całkowity koszt przeprowadzonych prac wyniósł Gminę Myślenice 292 tysiące złotych. Te inwestycje z pewnością poprawią jakość powietrza oraz warunki do nauki uczniom gminnych szkół.
Inwestycje wykonali Zbigniew Jedlecki Firma Handlowo-Usługowa Termika w Drogini oraz firma Hydro-Met Sp. z o.o. w SP3 w Myślenicach.
info i foto: UMiG Myślenice









![Policja opublikowała filmik z postrzelenia mężczyzny w Myślenicach [WIDEO]](https://cdn.glos24.pl/2025/12/Policja-opublikowa-a-filmik-z-postrzelenia-m--czyzny-w-My-lenicach--WIDEO-_w300.webp)






![Nowa przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców Myślenic [FOTO]](https://cdn.glos24.pl/2025/12/Otwarcie---obka-04.12.25--16-_w300.webp)


