środa, 5 sierpnia 2020 10:18

Myślenice: Nowe kotłownie i ogrzewanie w szkołach

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice: Nowe kotłownie i ogrzewanie w szkołach

Budynki Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Dunin - Brzezińskiego w Drogini oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach mają nowe kotłownie z kotłami gazowymi i instalacją przystosowaną do ogrzewania gazowego.

W ZPO w Drogini wykonano przebudowę kotłowni na kotłownię gazową z dwoma gazowymi kotłami kasacyjnymi. Gruntowny remont przeszło też pomieszczenie kotłowni wraz z malowaniem i położeniem płytek. W budynku Szkoły Podstawowej w Drogini zlikwidowano stare nieekologiczne ogrzewanie na kocioł węglowy.

W budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach doprowadzono przyłącze gazowe oraz zamontowano nowoczesne kotły wraz z instalacją grzewczą. Wcześniej popularna „Trójka” korzystała z ogrzewania węglowego spółdzielni „Zorza”.

Całkowity koszt przeprowadzonych prac wyniósł Gminę Myślenice 292 tysiące złotych. Te inwestycje z pewnością poprawią jakość powietrza oraz warunki do nauki uczniom gminnych szkół.

Inwestycje wykonali Zbigniew Jedlecki Firma Handlowo-Usługowa Termika w Drogini oraz firma Hydro-Met Sp. z o.o. w SP3 w Myślenicach.

info i foto: UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje