wtorek, 28 lutego 2023 15:58

Myślenice obniżyły cenę za tonę węgla. Podpowiadamy jak go kupić

Autor Marzena Gitler
Myślenice obniżyły cenę za tonę węgla. Podpowiadamy jak go kupić

Od 1 marca w Myślenicach będzie obowiązywać nowa, niższa cena na zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Mogą kupić go osoby, które otrzymały dodatek węglowy.

- Chcemy zapewnić mieszkańcom ciągłość w sprzedaży węgla, a także dać możliwość przygotowania się nie tylko na końcówkę sezonu grzewczego, ale również już na kolejną zimę - mówił na zorganizowanej dziś konferencji prasowej przez Urzędem Miasta w Myślenicach burmistrz Jarosław Szlachetka. - We współpracy z lokalnymi dystrybutorami węgla zapewniamy tonę w nowej cenie 1870 zł, a transport materiału opałowego na terenie Gminy Myślenice będzie zapewniony za darmo, niezależnie od ilości zakupionego węgla. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości – dodał burmistrz.

Myślenice obniżyły cenę za tonę węgla - fot. UMiG Myślenice

Dostawą surowca najlepszej jakości do Myślenic zajmować się będzie Spółka Skarbu Państwa Węglokoks S.A. - Dostarczany węgiel jest o bardzo wysokich parametrach kalorycznych 25-26 GJ oraz o małej zawartości siarki, tylko 0,5 proc.. Węgiel rozwożony jest na bieżąco, a dzięki sprawnemu działaniu Centrum Usług Społecznych w Myślenicach na załatwienie wszelkich formalności wystarcza tylko dwa dni – powiedział Filip Suski, prezes EN22, jednego ze składów, które współpracują z gminą Myślenice przy dystrybuowaniu węgla.

Transport każdej ilości węgla zakupionego po preferencyjnej cenie na terenie Gminy Myślenice jest bezpłatny. Workowanie węgla dodatkowo płatne. Węgiel po preferencyjnej cenie będzie dostępny tylko do kwietnia 2023. Limit w3ynosi 3 tony, a osoby, które już skorzystały z zakupu, ale kupiły węgla mniej niż 3 tony, mogą złożyć wniosek ponownie. Przyjmuje je Centrum Usług Społecznych w Myślenicach.

Myślenice obniżyły cenę za tonę węgla - fot. UMiG Myślenice

Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego należy dostarczyć do Centrum Usług Społecznych w Myślenicach przy ul. Słowackiego 82, natomiast osoby posiadające podpis elektroniczny mogą złożyć podpisany wniosek za pośrednictwem skrytki EPUAP na adres: /mgops_myslenice/SkrytkaESP

Wnioskodawca dla jednego gospodarstwa domowego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych, może zakupić łącznie 3 tony surowca. Jeśli w 2022 roku dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1,5 tony, to można w 2023 roku zakupić niewykorzystany limit.

Po pozytywnej weryfikacji wniosku i wiadomości (sms lub email) z CUS, należy na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach 57 8619 0006 0020 0800 0071 0090 dokonać wpłaty środków, tytuł przelewu: asortyment i ilość, imię i nazwisko oraz adres wnioskodawcy). Następnie skład opałowy telefonicznie  będzie kontaktować się w celu dostarczenia surowca.

Po zaksięgowaniu należności Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach wystawi imienną fakturę, którą przekaże na składy opałowe:

  • EN22 sp.z o.o. oddział Myślenice ul. Słowackiego 95 (wjazd od Partyzantów)
  • Trans Opał Marcin Majda ul. K. Wielkiego 203

Dodatkowo, osoby uprawnione do dodatku węglowego, które złożyły w 2022 roku wniosek na zakup węgla, i zakupiły mniej niż 3 tony mają prawo do ponownego zakupu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami CUS od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00, pod numerami telefonu 576 555 410 lub 577 555 205 albo osobiście w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach ul. Słowackiego 82.

fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje