poniedziałek, 30 sierpnia 2021 09:14

Myślenice pójdą śladami historycznego Krakowa i będą mieć swój hejnał? W poniedziałek zapadnie decyzja

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice pójdą śladami historycznego Krakowa i będą mieć swój hejnał? W poniedziałek zapadnie decyzja

30 sierpnia dokładnie o godzinie 15 odbędzie się XXXiX sesja rady miejskiej w Myślenicach, na której radni będą głosować w sprawie projektu dotyczącego hejnału. Jeśli uchwała przejdzie - ten będzie odtwarzany codziennie o godz. 12 z ratusza miejskiego.

Decyzja o przywróceniu hejnału nie będzie jedyną, ponieważ równie istotną kwestią będzie ustalenie zasad jego użytkowania. Wśród nich można znaleźć m.in. zapisy mówiące o tym, że "hejnał obok flagi i herbu jest jednym z symboli samorządowych Miasta Myślenice", a używać go mogą rada miejska w Myślenicach, burmistrz, jednostki organizacyjne MiG do celów związanych z realizacją zadań statutowych, inne podmioty pod warunkiem uzyskania

„To muzyczny symbol miasta, który obok herbu i flagi stanowi promocyjną wizytówkę i integruje lokalną społeczność” – informują władze miasta w uzasadnieniu.

Za muzykę odpowiadają  Trębacze Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice w składzie Sebastian Stopka, Piotr Fornalik, Jarosław Górni, Mateusz Kiernoziak i Artur Góralik, którzy nagrali hejnał, a następnie przekazali go do UMiG.

Jeśli radni zagłosują za pojawieniem się hejnału na myślenickim rynku, mieszkańcy mogą spodziewać najwcześniej we wrześniu, ponieważ wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w dzienniku urzędowym woj. małopolskiego.

Hejnał będzie można usłyszeć codziennie z nagrania dobiegającego z budynku ratusza miejskiego w Rynku o godz. 12.

Foto: YouTube/screen

Myślenice - najnowsze informacje