wtorek, 22 marca 2022 14:50

Myślenice. Ukradł samochód kurierski i przesyłki za ponad 40 tys. zł.

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Ukradł samochód kurierski i przesyłki za ponad 40 tys. zł.

Policjanci z Myślenic ścigali złodzieja, który ukradł samochód kurierski, zaparkowany na chwile w Myślenicach. W środku były przesyłki warte ponad 40 tys. zł.

W poniedziałek, 21 marca około godz. 11:00 do myślenickiej komendy zgłosił się kurier, który poinformował, ze właśnie skradziono mu zaparkowany nieopodal, na ulicy samochód. W aucie znajdowały się przesyłki o łącznej wartości ponad 40 tys. złotych.

Informacja zawierająca opis samochodu i jego numery rejestracyjne natychmiastowo trafiła do wszystkich patroli. Już po kilku minutach policja sprawdzała drogi wylotowe z Myślenic, zakopiankę, a kilka patroli sprawdzało teren miasta. I właśnie na ulicy Daszyńskiego w Myślenicach sierżant sztabowy Maciej Apryasz i sierżant Barbara Wróbel zauważyli poszukiwany pojazd. Zbliżyli się do niego i włączyli sygnały, jednak reakcja kierowcy furgonetki była odwrotna od oczekiwanej. Samochód dostawczy przyśpieszył, uniemożliwiał również próby wyprzedzenia go, zajeżdżając drogę policjantom. Złodziej jadąc całą szerokością jezdni od prawej do lewej krawędzi pędził ,,starą zakopianką” w kierunku Stróży stwarzając zagrożenie dla mijanych pojazdów. W pewnym momencie zjechał z drogi asfaltowej i wjechał w wąską drogę leśną. Gdy skradziony samochód utknął na nierównościach, złodziej wyskoczył z szoferki i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi wyskoczyli z radiowozu i pobiegli za nim. Dopadli go po kilkusetmetrowym, leśnym pościgu.

Myślenice. Skradzioną furgonetkę kurierską złodziej porzucił w lesie - fot. KPP Myślenice

Złodziejem okazał się 29-latek z gminy Myślenice. Został zatrzymany. Mężczyzna był nietrzeźwy, więc w szpitalu pobrano mu krew do badań. Następnie został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych myślenickiej komendy.

Myślenice. Mężczyzna odpowie za kradzież, niezatrzymanie się do kontroli i szereg wykroczeń drogowych - fot. KPP Myślenice

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży, niezatrzymania się do kontroli i szeregu wykroczeń drogowych, które popełnił  (nie posiadał także uprawnień do kierowania). Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Myślenice - najnowsze informacje