niedziela, 27 września 2020 13:34

Myślenice: Proboszcz wygrał walkę z koronawirusem: – Covid naprawdę jest. I jest bardzo groźny

Autor Tomasz Stępień
Myślenice: Proboszcz wygrał walkę z koronawirusem: – Covid naprawdę jest. I jest bardzo groźny

Trzy tygodnie walczył z koronawirusem w szpitalu proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach, Zdzisław Balon. Nie była to łatwa walka.  – Covid bardzo groźny. Przekonałem się o tym na własnej skórze – opowiada proboszcz w filmie skierowanym do wiernych.

Do zakażenia doszło na początku sierpnia. Część księży z parafii zostało skierowanych na kwarantannę ale stan proboszcza był na tyle poważny, że musiał być hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Msze Święte odprawiali kapłani spoza parafii.

Walka proboszcza Zdzisława Balona z chorobą trwała trzy tygodnie ale ksiądz jest już w Myślenicach. – Po trzytygodniowym pobycie w szpitalu i walce z Covidem udało mi się wrócić do domu. Pewnie upłynie jeszcze trochę czasu, zanim będziemy się mogli spotkać w kościele. Muszę dojść do pełni sił, a to nie jest takie łatwe po tym, co przeżyłem – powiedział w filmie skierowanym do wiernych proboszcz Zdzisław Balon.

Podziękował parafianom za wsparcie i modlitwę, a zespołowi lekarzy z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego za opiekę.

Na filmie widać, że walka z koronawirusem nie była łatwa. Widać zmęczenie, trudności z mówieniem i łapaniem oddechu. Ale jest też uśmiech i zadowolenie, że jest w swojej parafii. Proboszcz opowiada o walce z chorobą.

🙏💙 Ksiądz Proboszcz po trzytygodniowym pobycie w szpitalu jest już w Myślenicach. Jeszcze nie zobaczymy się w kościele, ale cieszymy się z jego obecności wśród nas. Przekazujemy jego słowa wdzięczności za wspólne przeżycie tego czasu w atmosferze postu i modlitwy. Wciąż trwa nasz nieustanny post w intencji ustania epidemii i osób zarażonych. Zapraszamy do dopisania się przez formularz na stronie internetowej do jednego dnia postu o chlebie i wodzie.

Posted by Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej on Friday, September 25, 2020

– Spotykałem się z różnymi opiniami na temat pandemii. Niektórzy snują teorie spiskowe. Ale mogę powiedzieć jedno – Covid naprawdę jest. I jest bardzo groźny. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Dlatego bardzo proszę – uważajcie na siebie – apeluje. – Niech maseczka będzie nie pod brodą ale niech zasłania usta i nos. W kościele i wszędzie tam, gdzie spotykacie się z innymi. To bardzo ważne. Zachowajcie dystans, myjcie ręce.

Życzymy księdzu proboszczowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i spotkania na mszy, w kościele z wiernymi. I przy okazji przypominamy wywiad sprzed roku, przeprowadzony z okazji uroczystości wieńczących  Rok Jubileuszowy – 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przez kardynała Karola Wojtyłę.

Myślenice - najnowsze informacje