poniedziałek, 10 lutego 2020 09:23

Myślenice: Ruszył nabór do X edycji Kursu Samoobrony dla kobiet

Autor Manuel Langer
Myślenice: Ruszył nabór do X edycji Kursu Samoobrony dla kobiet

Straż Miejska w Myślenicach rozpoczyna nabór pań w wieku 18 – 55 lat, chętnych do udziału w darmowego Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „BEZPIECZNA KOBIETA”. W ramach 5-dniowego szkolenia odbędą się warsztaty – trening pewności siebie, zajęcia z samoobrony oraz turniej strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

- Jubileuszowa dziesiąta edycja „Bezpiecznej Kobiety” rozpoczyna się 29 lutego w sali sztuk walk o godz. 16:30 od wykładów prowadzonych przez dr Andrzeja Kobiałkę z zakresu „Psychologicznych i taktycznych  aspektów samoobrony dla kobiet” oraz treningu „pewności siebie” prowadzony przez Alinę Grabowską, coacha personalnego, specjalistę ds. Kontaktów Interpersonalnych. Przez wszystkie soboty marca w godz. od 17:00 do 20:00 instruktorzy samoobrony i trenerzy będą prowadzić z kursantkami zajęcia praktyczne na macie. Będą między innymi uczyć jak umiejętnie dopasowywać środki obrony do rodzaju agresji. Panie będą miały okazję zapoznać się z prostymi, ale za to bardzo skutecznymi technikami obezwładniania napastnika. Uczestniczki zajęć dowiedzą się także, jak wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku – wyjaśnia Tomasz Burkat, komendant Straży Miejskiej w Myślenicach.

W ostatnim dniu kursu będzie przeprowadzony darmowy turniej strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Kurs będzie prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów, instruktorów: systemu Savbor, Flama, Kapap, taktyk i technik interwencji, boksu, boksu tajskiego, MMA, karate i aikido. Szkolenia będą się odbywać w systemie weekendowym w soboty w dniach 29 lutego oraz 7, 14, 21 i 28 marca  2019 r. w godz. 17:00 – 20:00, w sali sztuk walk przy Hali widowiskowo-sportowej, ul. Zdrojowej 9 w Myślenicach.

Uczestniczką może być osoba pełnoletnia, wobec której brak przeciwwskazań do udziału w szkoleniu ze względu na stan zdrowia. Zajęcia odbywać się będą na macie judo, na którą wchodzimy w skarpetkach lub boso. Obowiązuje strój sportowy. Warto ze sobą wziąć wodę do picia.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 28 lutego 2020 r. do godz. 20:00, na adres e-mail: sm@myslenice.pl lub t.burkat@myslenice.pl albo telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 - 22.00 pod nr telefonu 012 639 23 23, 609 600 003.

Decyduje kolejność zgłoszeń, bez znaczenia pozostaje, czy ktoś brał już udział kursie, czy też pierwszy raz chce spróbować swoich możliwości.

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje