wtorek, 26 kwietnia 2022 12:41

Myślenice: "Tarasowały jej przejście". 16-latka zarysowała 14 samochodów

Autor Marzena Gitler
Myślenice: "Tarasowały jej przejście". 16-latka zarysowała 14 samochodów

Myśleniccy policjanci zatrzymali 16-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów. Dziewczyna przy użyciu kamieni zarysowywała karoserię pojazdów bo tarasowały jej drogę.

Nastolatkę zatrzymał kierowca jednego z aut, które padło ofiarą wandalizmu. 16 kwietnia br. w jednej z miejscowości na południu powiatu myślenickiego mężczyzna usłyszał dziwny dźwięk a gdy wyszedł z auta, zobaczył rysę na karoserii i oddalająca się nastolatkę.  Ta, na jego oczach podniosła z ziemi kamień i zarysowała kolejny samochód. Mężczyzna ruszył w jej kierunku, jednak ta zaczęła biec. Na szczęście upadł jej telefon. Gdy po niego wróciła mężczyzna zatrzymał ją i wezwał policję.

Myśleniccy policjanci ustalili, że wydarzenia z 16 kwietnia, to nie jedyny taki wybryk 16-latki. Mieszkanka powiatu myślenickiego 13 marca br. uszkodziła 8 samochodów. Łącznie przyznała się do zarysowania 14 samochodów osobowych, które jak wyjaśniła – tarasowały jej przejście.

Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono na ponad 21 tysięcy złotych. Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia zajmie się sąd rodzinny, a straty pokryją jej opiekunowie.

fot. ilustracyjna - Pixabay.com

Myślenice - najnowsze informacje