wtorek, 24 stycznia 2023 13:39

Myślenice. Wybrano ostateczny kształt węzła na Zakopiance w Jaworniku

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Wybrano ostateczny kształt węzła na Zakopiance w Jaworniku

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wziął udział w finalnym spotkaniu dotyczącym wyboru wariantu określającego ostateczny kształt węzła drogowego drogi krajowej nr 7 (Zakopianki) z drogą wojewódzką nr 955 w Jaworniku.

W naradzie dotyczącej budowy nowego węzła na Zakopiance w Jaworniku brali udział przedstawiciele inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz wykonawcy studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla zadania pn.: „Budowa węzła drogowego w miejscowości Jawornik w ciągu DK7”.

- Odbyliśmy uzupełniające posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych. Podczas spotkania został wybrany wariant, który będzie procedowany do uzyskania decyzji środowiskowej, a w dalszej perspektywie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – ZRID – poinformował burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Podczas spotkania został wybrany wariant węzła w Jaworniku, który będzie dalej procedowany - graf. UMiG Myślenice

- To kolejne ważne informacje dla mieszkańców i kierowców korzystających na co dzień z Zakopianki oraz drogi wojewódzkiej w Jaworniku. Poprawa bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 7 to wciąż jeden z priorytetów w celu poprawy bezpieczeństwa kierowców oraz mieszkańców – podsumował burmistrz.

Kolejnym krokiem jest złożenie przez inwestora wniosku o Decyzję Środowiskową, która pozwoli na przygotowanie dokumentacji projektowej do decyzji ZRID.

Myślenice - najnowsze informacje