sobota, 19 czerwca 2021 10:55

Myślenice. Żółtym autobusem przez miasto – linia pojedzie z Myślenic do Krakowa

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Żółtym autobusem przez miasto – linia pojedzie z Myślenic do Krakowa

Wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder oraz prezes Małopolska PKS Tomasz Stanek na briefingu prasowym poinformowali o kolejnym rozszerzeniu linii autobusowej, która obsługuje trasę Myślenice – Kraków. Teraz żółte autobusy pojadą również przez miasto, będzie można za 2 zł przedostać się między innymi na Zarabie, czy też wyjechać w trasę z Dolnego Przedmieścia.

- Już od środy 23 czerwca na Zarabie i z Zarabia zaczną kursować żołte autobusy w ramach linii nr 1 Myślenice-Kraków. Na parkingu przy boisku KS Dalin uruchomiony został przystanek, wkrótce tu też pojawi się wiata przystankowa dla pasażerów oczekujących na odjazd. Mając na uwadze mieszkańców Zarabia oraz turystów postanowiliśmy powrócić do koncepcji historycznej Zielonej Linii z tą róznicą, że teraz jest to Linia Żółta – wyjaśnia Mateusz Suder, wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W ramach linii nr 1 uruchomione zostają też poranne kursy oraz kursy okołopołudniowe przez Dolne Przedmieście, gdzie autobus będzie zabierał pasażerów z przystanku obok Placu Targowego. Trasa będzie przebiegała pętlą poprzez most osieczański i wszystkie przystanki od Kopca Marszałka Józefa Piłsudskiego po przystanek na parkingu obok KS Dalin, następnie autobus będzie jechał w kierunku Carrefoura i wykonywał pętlę przez ulicę Słowackiego i Pardyaka.

- To z pewnością jeszcze nie koniec zmian i nowości. Cały czas prowadzone są analizy i obserwacje funkcjonowania linii Myślenice - Kraków, jak również staramy się wsłuchiwać w oczekiwania i sugestie pasażerów – dodał Mateusz Suder.

Firma Małopolska PKS obsługująca komunikację na trasie Kraków – Myślenice we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice zapowiada dodatkowe możliwości i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

- Od środy zmienia się nasz rozkład jazdy na linii Kraków - Myślenice wchodzimy już na rozkład przedpandemiczny i co za tym idzie zwiększamy ilość kursów z 28 do 35. Co drugi kurs wyjeżdżający z Krakowa będzie dojeżdżał na myślenickie Zarabie, jak również da możliwość przejazdu z Zarabia do Krakowa. W soboty taka możliwość będzie co godzinę, a dodatkowo wstawimy autobus, który w ramach miejskiej komunikacji będzie przewoził mieszkańców i turystów spod Carrefoura na Zarabie i z powrotem. Jesteśmy też otwarci na współpracę i jeśli będzie zapotrzebowanie, to możemy uruchomić dodatkowe kursy z Jawornika, czy Zasani – mówi Tomasz Stanek z Małopolska PKS.

Rozkład jazdy linii nr 1:

Kursy M-ce Krk z Dolnego Przedmieścia: 4 / 4,30 / 5 / 7,30 / 12 / 13 / 14

Kursy M-ce – Krk z Zarabia: 4,05 / 4,35 / 5,05 / 7,35 / 8,05 / 8,35 / 9,05 / 9,35 / i od 10,05 co godzinę

Ostateczny rozkład jazdy Żółtej Linii zostanie zamieszczony na wszystkich przystankach i stronie miasta i gminy Myślenice z początkiem przyszłego tygodnia.

Info oraz foto: UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka