środa, 6 lipca 2022 10:12

Myślenicki Bieg na Skocznię również za rok i jeszcze dłuższy!

Autor Marzena Gitler
Myślenicki Bieg na Skocznię również za rok i jeszcze dłuższy!

Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo okazali się najlepsi w pierwszym Myślenickim Biegu na Skocznię. Podczas wręczania nagród zwycięzcom wiceburmistrz Mateusz Suder zapowiedział, że impreza będzie kontynuowana, a trasa zostanie wydłużona.

W ramach Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam 2 lipca w Myślenicach odbył się po raz pierwszy bieg na legendarną skocznię narciarską na zboczu góry Uklejna. Biegacze w dwóch kategoriach zmierzyli się na około 400-metrowej trasie, finiszując przez zeskok, próg i rozbieg myślenickiej skoczni narciarskiej.

Myślenicki Bieg na Skocznię - fot. UMiG Myślenice

Inauguracyjną edycję Myślenickiego Biegu na Skocznię w kategorii kobiet wygrała Monika Guzik-Hejmo, przed Beatą Peperą i Joanną Dziadek. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Adrian Król, wyprzedzając w walce o podium Mariusza Pustułę i Bolesława Kaspereka.

Myślenicki Bieg na Skocznię - fot. UMiG Myślenice 

Nagrody zwycięzcom wręczyli prezes Dalinu Myślenice Tomasz Bargiel, skarbnik TG Sokół Myślenice Zbigniew Trzciński, Wiktor Siłuszyk z ramienia Nadleśnictwa Myślenice oraz zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder, który zapowiedział, że impreza będzie kontynuowana, a trasa za rok zostanie wydłużona, aby zapewnić jeszcze większą atrakcyjność imprezy. Biegacze oraz obserwatorzy zgodnie zauważyli duży potencjał organizowanej imprezy, a także ciekawe emocje w walce o jak najwyższe miejsca.

- Bieg jest pomysłem na sportowe wykorzystanie obiektu i oddanie hołdu zawodnikom, którzy kiedyś skakali na tej skoczni. Cieszę się, że spodobał się biegaczom i kibicom, którym dostarczył nie lada emocji. Chciałbym, aby stał się imprezą cykliczną i promocyjną dla Myślenic. Uważnie przysłuchiwałem się sugestiom i pomysłom na jego przyszłoroczną edycję. Na pewno zostanie wydłużona trasa, ale dołożymy też drugą pętlę, ponieważ podbieg po skoczni z wykorzystywaniem lin i rywalizacja na belkach startowych stanowią niesamowite widowisko - mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Myślenicki Bieg na Skocznię - fot. UMiG Myślenice 


Organizatorem zawodów byli TG Sokół Myślenice, Dalin Myślenice oraz Gmina Myślenice. Partnerem biegu było Nadleśnictwo Myślenice, natomiast o zabezpieczenie medyczne zadbał myślenicki oddział Służby Medycznej Malta, a pomoc logistyczną zapewnili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Zarabie.

Myślenicki Bieg na Skocznię - fot. UMiG Myślenice 

inf/ fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka