sobota, 4 czerwca 2022 11:10

Myślenicki Dzień Dziecka, czyli atrakcje w Parku Miejskim z Bandą Katarzyny

Autor Marzena Gitler
Myślenicki Dzień Dziecka, czyli atrakcje w Parku Miejskim z Bandą Katarzyny

Banda Katarzyny z główną bohaterką w roli głównej zawitała w niedzielę 29 maja do Parku Miejskiego im. Jana Izydora Sztaudyngera na Zarabiu, by wspólnie z najmłodszymi świętować Myślenicki Dzień Dziecka. W programie znalazły się występy artystyczne, muzyczne, gimnastyczne, ale też konkursy i prelekcje prowadzone przez Straż Miejską lub szkołę języka angielskiego. Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw i trampoliny.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wspominał o obchodzonym w tym roku jubileuszu 680-lecia alokacji Myślenic przez Króla Kazimierza III Wielkiego, a miasto z okazji tego historycznego wydarzenia planuje szereg wydarzeń dedykowanych różnym grupom społecznym i wiekowym. W ciągu roku nie zabraknie imprez kulturalnych, sportowych, ale też tych dedykowanych właśnie najmłodszym. Dzieci tłumnie zebrane w Parku Miejskim mogły skorzystać z wielu atrakcji, ale poznać nieco historii w programie przygotowanym we współpracy z Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Podczas wydarzenia nie zabrakło dmuchanego placu zabaw ze zjeżdżalniami, atrakcyjnych konkursów z nagrodami, występów tanecznych, muzycznych i gimnastycznych, a także animacji przygotowanych Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Centrum Usług Społecznych oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Kruczka w Myślenicach.

O dodatkowe atrakcje dla najmłodszych zadbali również Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach, który zaprezentował minikoparkę urządzenia do monitoringu kanalizacji oraz dodatkowe animacje i atrakcje, częstując między innymi wodą własnej produkcji. Gościem specjalnym Myślenickiego Dnia Dziecka była również Ochotnicza Straż Pożarna z Zarabia, prezentując swój najnowszy nabytek quad 6x6 oraz wóz strażacki.

inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje