wtorek, 29 czerwca 2021 11:03

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca wykonania zabiegu wszycia esperalu we Wrocławiu?

Autor Artykuł sponsorowany
Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca wykonania zabiegu wszycia esperalu we Wrocławiu?

Odtruwanie alkoholowe, psychoterapia, wszywka alkoholowa, spotkania grup samopomocowych – to tylko najpowszechniejsze sposoby walki z alkoholizmem. Mimo, iż liczne, niektóre w większym stopniu oddziałują na zmianę nawyków danej osoby, inne w mniejszym. Wszystko zależy od konkretnego, indywidualnego przypadku danego Pacjenta.

Jak wzmocnić silną wolę przy leczeniu alkoholizmu?

Nawet najlepszej klasy specjalista będzie mało skuteczny, jeżeli Pacjent sam nie będzie chciał wyjść ze swojego uzależnienia. Czasami jest tak, że na pustych deklaracjach i obietnicach się kończy. Znane są też historie osób, które naprawdę chciały zerwać z nałogiem, jednak ich głód alkoholowy był na tyle silny, że po chwili znowu sięgały do kieliszka. W takich przypadkach warto rozważyć wszycie esperalu Wrocław.

Sposób działania wszywki

Jednorazowe podanie wszywki alkoholowej wystarcza mniej więcej od 8 do 12 miesięcy, w zależności od indywidualnych czynników osobowych Pacjenta. W tym czasie nie powinno się spożywać alkoholu. Działanie wszywki alkoholowej zaliczane jest do farmakologicznych terapii awersyjnych:

  • Farmakologicznych – ze względu na fakt umieszczania odpowiedniej dawki leku (czyli odpowiedniej ilości tabletek) głęboko pod skórą Pacjenta za pomocą sterylnych narzędzi podczas zabiegu chirurgicznego.
  • Awersyjnych – ponieważ substancja aktywna znajdująca się w Esperalu, czyli Disulfiram, podany w formie wszywki na co dzień jest całkowicie neutralny dla ludzkiego organizmu, jednak niesie ze sobą liczne konsekwencje natury psychosomatycznej w momencie spożywania napojów procentowych podczas aktywności wszywki. Fundamentem awersji w tym przypadku jest założenie, że alkoholik będzie starać się utrzymać trzeźwość za wszelką cenę po to, aby nie narażać swojego zdrowia na objawy reakcji etanol-Disulfiram. W ten sposób w umyśle alkoholika powinny wykształcić się negatywne skojarzenia z alkoholem, które zastąpią pozytywne odczucia względem niego. Coś co wcześniej było środkiem relaksującym, odprężającym, dodającym odwagi staje się źródłem złego samopoczucia, bólu oraz lęku.

Reakcja disulfiramowa - objawy

Tym samym, kiedy Pacjent łamie zasady abstynencji, zaczyna występować tzw. reakcja disulfiramowa, która objawia się poprzez:

  • Ogólne złe samopoczucie,
  • Spadek kondycji,
  • Drżenia i drgawki mięśniowe,
  • Wymioty, biegunka, nudności,
  • Stany lękowe,
  • Duszności i problemy z oddychaniem,
  • Problemy ze snem i spadek jakości snu,
  • Skoki ciśnienia,
  • Zmiana rytmu pracy serca,
  • Wzmożona potliwość.

Jak widać, objawy te podobne są do zatrucia alkoholowego, jednak znacznie bardziej nasilone i dłuższe. Pojawiają się już kilka minut od rozpoczęcia konsumpcji alkoholu i trwają nawet kilkanaście godzin.

Jestem gotów na wszywkę – co dalej?

Wiele osób uzależnionych nie mogąc poradzić sobie samodzielnie z utrzymaniem abstynencji, która jest tak ważna przy uczestniczeniu w innych działaniach antyalkoholowych, decyduje się na zaszycie się. Jednak podjęcie decyzji to jedna kwestia, drugą jest miejsce wykonania zabiegu i wybór odpowiedniego lekarza. Co należy zrobić, aby zabieg był wykonany profesjonalnie, skutecznie i bezpiecznie? Przede wszystkim warto poszukać opinii innych osób z podobnymi problemami, którzy zaszycie alkoholowe mają już za sobą. Wiele historii dostępne jest powszechnie w Internecie, aczkolwiek warto zapytać o zdanie swoich znajomych. Dodatkowo wiele gabinetów oferuje wstępne konsultacje medyczne. Jest to o tyle korzystne, że można zobaczyć warunki oferowane przez dane miejsce – sprawdzić czystość i stosowanie się do zasad higieny i bezpieczeństwa przez personel, zbadać poziom obsługi oraz ogólną atmosferę panującą w danym miejscu. Istnieje także szansa na indywidualną rozmowę z lekarzem, który potencjalnie będzie zabieg przeprowadzać. Warto zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie, kwalifikacje, ogólne podejście do Pacjenta, a także na sprzęt, narzędzia i podawane medykamenty pod kątem ich legalności, firm produkujących, a także nowoczesności.

Czym wyróżnia się profesjonalny gabinet chirurgiczny oferujący zabieg zaszycia alkoholowego?

Cechy charakterystyczne miejsc, które oferują bezpieczne, skuteczne i profesjonalne zabiegi implantacji wszywki alkoholowej to:

  • Obowiązkowe odbycie wstępnej konsultacji medycznej z lekarzem w celu wyeliminowania potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu, a także zapoznania Pacjenta z konsekwencjami łączenia etanolu z Disulfiramem. Wywiad medyczny sprawdza także stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, a także jest momentem podpisania pisemnej zgody na zabieg oraz ustalenia indywidualnej dawki leku podawanego Pacjentowi,
  • Stała opieka medyczna, monitorująca aktualny stan Pacjenta,
  • Fachowe, lecz życzliwe podejście do Pacjenta z poszanowaniem jego godności, zachowując pełną dyskrecję,
  • Zachowanie czystości pomieszczeń oraz sterylności narzędzi i sprzętu oddanego do użytku personelowi medycznemu,
  • Wyposażenie w sprzęt i narzędzia najwyższej klasy jedynie renomowanych firm, a także posiadanie przez gabinet oryginalnych, fabrycznie zapakowanych leków i środków medycznych,
  • Kompleksowe podejście do tematu uzależnień, np. oferowanie procesu odtrucia alkoholowego,
  • Posiadanie w ofercie pakietu udogodnień mających na celu zwiększenie komfortu Pacjentowi podczas zabiegu i tuż po jego zakończeniu,
  • Wydawanie certyfikatów świadczących o odbyciu zabiegu zaszycia alkoholowego z użyciem oryginalnego leku (wielu oszustów na rynku Pacjentom podaje placebo),
  • Korzystny stosunek ceny do jakości zabiegu.
Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka