czwartek, 21 marca 2024 15:19

Na ich widok policjantom mogły zjeżyć się włosy na głowie. W mieszkaniu trzymał kilkanaście ogromnych pająków

Autor Patryk Trzaska
Na ich widok policjantom mogły zjeżyć się włosy na głowie. W mieszkaniu trzymał kilkanaście ogromnych pająków

Na ich widok nie jednemu zjeżyłyby się włosy na głowie. Funkcjonariusze policji wraz z pracownikami Państwowego Inspektoratu Weterynarii weszli do jednego z olkuskich mieszkań. Okazało się, że właściciel trzymał tam kilkanaście sztuk pająków znajdujących się na wykazie Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.

W życiu policjanta zdarzają się nietypowe interwencje, podczas których trzeba wykazać się nie lada odwagą. Tak właśnie było w Olkuszu, gdzie funkcjonariusze wraz z pracownikami weterynarii  przeprowadzili kontrolę w jednym z mieszkań.

Na miejscu okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego w mieszkaniu posiadał 13 sztuk różnych gatunków pająków. Zwierzęta znajdowały się w jednym z pomieszczeń mieszkalnych w terrariach i w zamkniętych plastikowych pojemnikach. W chwili kontroli nie poruszały się swobodnie po mieszkaniu i były odpowiednio zabezpieczone. Okazało się jednak, że ich właściciel podczas czynności nie miał żadnych dokumentów dotyczących pochodzenia i legalności ich nabycia.

Olkuscy policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Miłośnikowi pająków grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka