piątek, 12 maja 2023 11:49

Na łóżku leżała zabita seniorka. Obok siedział jej syn

Autor Katarzyna Jamróz
Na łóżku leżała zabita seniorka. Obok siedział jej syn

Tragiczne wieści dotarły do nas z Libiąża (powiat chrzanowski). Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który odpowie za zabójstwo swojej 79-letniej matki. Martwą kobietę znaleźli funkcjonariusze.

W poniedziałek (8 maja) około godz. 11:20 libiąski dyżurny otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że dwie pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej nie mogą dostać się do swojej podopiecznej. Patrol, który przyjechał na miejsce wszedł do domu, gdzie już na parterze zauważył leżącą na stole broń, najprawdopodobniej replikę pistoletu. Policjanci, zachowując środki ostrożności, udali się do pozostałych pomieszczeń na piętrze budynku.

– W jednym z pokoi zauważyli siedzącego na krześle mężczyznę, który nie reagował na polecenia mundurowych. W tym pomieszczeniu również znajdowały się inne jednostki broni (prawdopodobnie były to repliki), a także nóż, na którym znajdowały się ślady zaschniętej krwi. W pokoju obok na łóżku leżała kobieta, która posiadała ranę głowy. Niestety kobieta już nie żyła

– informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szpitala, a następnie do pomieszczeń dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia przeprowadzono oględziny, a zwłoki kobiety zabezpieczono do sekcji. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie przez prokuratora mieszkańcowi Libiąża zarzutu zabójstwa. Śledczy wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia oraz ustalają motywy działania podejrzanego.

W środę (10 maja) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.

Inf./Fot. Małopolska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka