piątek, 27 października 2023 06:41

Na popularny egipski kurort spadła rakieta. 6 osób rannych

Autor Marzena Gitler
Na popularny egipski kurort spadła rakieta. 6 osób rannych

Nie tego podziewali się turyści wypoczywający nad Morzem Czerwonym. Sześć osób zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w egipskim kurorcie turystycznym Taba.

Silny wybuch, po którym wzniosła się w powietrze chmura gęstego dymu i pyłu, nastąpił w piątek nad ranem w egipskim resorcie turystycznym Taba nad Morzem Czerwonym — poinformowała egipska telewizja Al Qahera.

Taba jest popularnym wśród zagranicznych turystów ośrodkiem wypoczynkowym, położonym nad Morzem Czerwonym. Jest to kurort najbliżej granicy z Izraelem i ma własne lotnisko, z którego często korzystają też pielgrzymi z Polski, udający się do Ziemi świętej. Taba leży jednak w odległości ponad 350 km od Strefy Gazy, natomiast blisko izraelskiego kurortu Ejlat.

Z najnowszych informacji wynika, że wybuch był spowodowany uderzeniem rakiety w budynek miejscowej placówki medycznej oraz w sąsiedni budynek mieszkalny. Sześć osób miało zostać rannych (początkowo doniesienia mówiły o pięciu osobach poszkodowanych). Nie wiadomo, kto odpowiada za zdarzenie.

fot. pixabay

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka