czwartek, 9 czerwca 2022 21:18

„Na razie jest wielka pustka i żal”. Zmarł wicedyrektor sądeckiej szkoły. Miał 49 lat

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
„Na razie jest wielka pustka i żal”. Zmarł wicedyrektor sądeckiej szkoły. Miał 49 lat

Mgr inż. Maksymilian Wilk wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu zmarł 7 czerwca. Pogrzeb odbędzie się w piątek (10 czerwca) o godz. 15:00.

O śmierci wicedyrektora poinformował Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.

– Dla nas to ogromna strata. Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość,
że w dniu 7 czerwca br. zmarł mgr inż. Maksymilian Wilk v-ce dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.

– napisano na stronie szkoły.

Przyjaciel, to taki ktoś, który zawsze jest … ZAWSZE. Gdy odchodzi…. ZAWSZE pozostaje już niezmienne, będzie z nami każdego dnia, każda myśl o Nim, każde wspomnienie, wszystkie miejsca, gdzie wspólnie spędzaliśmy czas, już na zawsze będą należeć do NAS. Będziemy słyszeć w nich śmiech i czuć radość wspólnie spędzonych chwil, ale… na razie jest wielka pustka i żal, i tak powinno być, gdy opuszcza nas Ktoś bardzo dla nas ważny. Mieliśmy wielkie szczęście, że mogliśmy cieszyć się przyjaźnią Maksymiliana. Radość, pogoda ducha, empatia, jaką każdego dnia obdarzał wszystkich wokół pozostanie w nas.
Niech te słowa będą dla nas wszystkich przesłaniem: Nigdy nie czekajmy na „Jutro”, by się do kogoś uśmiechnąć, powiedzieć ciepłe słowo, okazać czuły gest, bo może niespodziewanie przyjść chwila, kiedy „Jutro” powiesz, ile dałbym, żeby było „Wczoraj”

– pożegnali zmarłego koledzy z placówki.

W szkolnym holu na parterze wystawiona jest Księga Kondolencyjna, w której można zostawić wspomnienie o zmarłym lub słowa otuchy dla tych, których pozostawił w ogromnym smutku

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek (10 czerwca) o godz. 15:00 w Kościele św. Heleny, skąd po mszy świętej urna z prochami spocznie na miejscowym cmentarzu.

Inf.:  Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje