wtorek, 9 stycznia 2024 09:29

Na Sądecczyźnie biją na alarm. Szczególnie narażone są osoby starsze i bezdomni

Autor Patryk Trzaska
Na Sądecczyźnie biją na alarm. Szczególnie narażone są osoby starsze i bezdomni

-32 °C w Polsce, w Nowym Sączu niewiele cieplej, a to wszystko w akompaniamencie potężnego mroźnego wiatru. Na Sądecczyźnie władze oraz lokalne jednostki policji biją na alarm oraz apelują o czujność i zainteresowanie osobami, które mogą być szczególnie narażone na niskie temperatury.

Od paru dni cała Polska mierzy się z iście arktycznymi temperaturami. Dzisiaj (9 stycznia) w nocy w temperatura spadła do -32 °C, a w podkrakowskich miejscowościach wskazania termometrów spokojnie pikowały poniżej - 20 °C.

Na pogodę narzekają nawet najwięksi miłośnicy zimy, którzy muszą mierzyć się z ogromnymi opóźnieniami komunikacji miejskiej czy problemami z akumulatorami samochodowymi.

Nie inaczej jest na Sądecczyźnie, gdzie prognozowana temperatura może spaść nawet do -24°C w Nowym Sączu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że przy odpowiednich warunkach termometry wskażą maksymalnie -7°C.  To jednak nie wszystko, ponieważ synoptycy przewidują, że wiatr będzie osiągał średnią prędkość od 5 km/h do 15 km/h.

W związku z niskimi temperaturami sądeckie władze oraz miejscowa policja apelują o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur.

fot. pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka